Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / haber / Zeytinköy Yangınından Kurtulan Tekir Kız Yanık

Zeytinköy Yangınından Kurtulan Tekir Kız Yanık

Eylül ayının başında Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan Zeytinköy Mahallesi’ndeki kırsal alanda başlayan yangın uzun süre söndürülememişti. Ağaçların yanı sıra yaban hayvanlarının da yandığı yangından kurtulan canlardan biri Yanık ismi verilen tekir kız kedi.

Bodrumlu hayvan sever Zeytinköy’e yardıma gittiğinde bu manzara ile karşılaşıyor

Ukalahayvan’ın ulaştığı Bodrumlu hayvan sever ve Bodrum’da sokak beslemesi yapan Bitez Bodrum Sokak Çocukları’nın kurucusu Deniz Kara, “ben yardım için Zeytinköy’e gittiğimde bu korkunç manzara ile karşılaştım ve Yanık kızı da tesadüfen orada buldum. Yangından şans eseri kurtulmuştu, çok korkmuştu ve ne yazık ki patilerinde ciddi yanıklar vardı, patileri ile birlikte bıyıkları da yanmıştı.” 

Yanık kız tedaviye alındı

Hayvan sever Deniz Kara tabi ki patileri yanık kediyi orada bırakmamış ve Yanık adını verdiği dişi kediyi Bodrum’a getirerek tedavi edilmesini sağlamış. Patilerindeki yanıklar nedeni ile uzun sayılabilecek bir tedavi süreci geçirmiş.

Hem ön hem de arka patileri yanan Yanık kedinin çok sevgi dolu olduğunu belirten Deniz Kara Yanık’ın zorlu tedavi sürecinde hiç zorluk çıkartmadığını belirtiyor.

Yanık kedi kısırlaştırıldı

Kısırlaştırmanın sokak canlarının refahı için çok önemli olduğunun altını çizen Deniz Kara” Yanık patilerinin iyileşmesinin ardından bugün kısırlaştırıldı ve artık yeni yuvasına gitmeye hazır. Ona çok alıştım ancak harika bir yuva buldum ve yeni ailesi ile çok mutlu bir hayatı olacağı için içim rahat” dedi.

Yanık kedinin arkadaşlarına yardım etmek, Bitez Bodrum Sokak Çocuklarına mama yardımı yapmak isterseniz Bitez Bodrum Sokak Çocukları sayfasına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız

Minik Pisinin Hikayesi

Mucize bebek Minik. Bakmayın onun 1.5 aylık kedi gibi göründüğüne o aslında 3 aylık bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir