Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Yatağınızı Kedinizle Paylaşmanız İçin 5 Harika Neden

Yatağınızı Kedinizle Paylaşmanız İçin 5 Harika Neden

Hayatı boyunca bir kedi ile yaşamamış ve daha da korkuncu yatağını bir kedi ile paylaşmamış olanlar bize göre dünyanın en şanssız insanlarıdır. Ancak aslında bu şanssızlıklarının sebebi de kendileridir, öyle ya herkes bir kediye evini, hayatını ve yatağını açabilir. Bunu yapmamayı tercih edenlerse kendi şanssızlıklarından kendileri sorunludur. Yapılan araştırmalar evcil hayvanlar ile ve özellikle de kedilerle uyumanın insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkisi olduğunu gösteriyor, buna bir de kediler ile uyumanın keyfi eklenince doğrusu biz kedisiz uyuyanlar için üzülüyoruz. Eğer siz de kedisiz uyuyanlardansanız bu konuya bakış açınızı değiştirecek olan yatağınızı kedinizle paylaşmanız için 5 harika neden ile karşınızdayız!

1-Onlar tüylü birer sobadır!

Kediler doğal birer sobadır!

Kedilerin vücut ısısı bizlerden yüksektir ve bu da özellikle soğuk havalarda kediler ile uyumayı daha da keyifli hale getirir. Buz gibi yatağınızı ısıtırlar ve sizi sıcacık huzurlu bir uyku ile ödüllendirirler.

2- Mırıltı ninnilerin en güzelidir!

Mırıltıdan güzel ninni var mı şu dünyada!

Kediler yatakta mırıldayarak size ninnilerin en güzelini söylerler. Ayrıca kedi mırlamasının yatıştırıcı, rahatlatıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yani yatakta mırlayan bir kedi sizi rahatlatıp çok daha kolay uyumanızı sağlar.

3- Kediler doğal birer dedektördür!

Kedi ile uyumak gece boyunca sizi olası tersliklerden korur!

Uykunuzda olabilecek her türlü tersliğe karşı bir kediden daha iyi koruyucu olamaz! Yatağa yaklaşan bir böcek, bir yerden çıkacak bir duman! Kısacası yatağınızda bir kedi ile birlikte uyuduğunuzda tüm bunlara karşı sizi uyaracak hatta kurtaracak bir dedektöre sarılarak uyumuş olursunuz!

4- Uykunuzu düzene sokarlar!

Kediler uykunuzu düzene sokar!

Kediler alışkanlıklarına son derece bağlı canlılardır ve bu sayede sizin de daha düzenli bir hayata kavuşmanızı sağlarlar. Kediniz ile birlikte yatmaya başladığınızda uyku saatleriniz düzene girer ve bu da sizi daha sağlıklı ve mutlu bir insan haline getirir.

5- Sabahları muhteşem şekilde uyanmanızı sağlar

Kediyle uyumanın en güzel yanlarından biri tabi ki kediyle uyanmaktır!

Bir kedi ile uyumak sabah da kediyle uyanmak demektir! Sabahleyin sizi yumuşacık tüylerini değdirerek, bıyıkları sürterek, hafif hafif miyavlayarak uyandırırlar ve tabi ki güne bundan daha güzel bir başlangıç yapmanız da imkansızdır!

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir