Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Sürünen / Yaşayan En Yaşlı Hayvan Tatlı Kaplumbağa Jonathan’ın Banyo Keyfi

Yaşayan En Yaşlı Hayvan Tatlı Kaplumbağa Jonathan’ın Banyo Keyfi

Kaplumbağalar en uzun yaşayan hayvanlar olarak bilinirler, gerçekten de dünyanın en uzun yaşayan hayvanı bir kaplumbağa; Jonathan. Kendisi dev bir Seyşeller kaplumbağası ya da diğer ismi ile dev Aldabra kaplumbağası. Dev denilmesi de boşuna değil çünkü Jonathan ve türdeşleri hakikaten dev gibiler :). İçinde bulunduğumuz Mart ayında banyo yaparak dünyanın gündemine oturan Jonathan’ı yakından tanıyalım ve banyo keyfine bir göz atalım:).

Siyah-beyaz bir fotoğrafta Jonathan

Kaplumbağa Jonathan’ın çoook eski bir fotoğrafı

Bu fotoğrafın ne zaman çekildiği tam olarak bilinmese de çok eski olduğu belli. O zamanlar Jonathan henüz şimdiki kadar “dev” bir kaplumbağa değil.

St.Helena Adası’nda yaşıyor

En yaşlı hayvan kağlumbağa Jonathan Atlantik Okyanusu’ndaki St.Helana Adası’nda yaşıyor ve şu son çekilen fotoğrafında gördüğünüz gibi “dev” tanımını sonuna kadar hak eden bir hale gelmiş durumda 🙂 .

Geçtiğimiz günlerde ilk bıcı bıcısını yaptı 🙂

Dev kaplumbağa Jonathan geçtiğimiz günlerde yani tam 184 yaşındayken veteriner eşliğinde ilk bıcı bıcısını yani banyosunu yaptı 🙂

Yıkanırken gayet keyifli olduğu gözlerden kaçmayan kaplumbağa Jonathan umuyoruz daha çooook uzun yıllar boyunca dünyaya güzellik katmaya devam eder.

Bonus: İşte kaplumbağa Jonathan’ın banyo keyfi

Ayrıca bakınız

Gerçek Kurbağa Kermit İle Tanışın

Efsanevi kukla şovu Muppet Show’un unutulmaz karakteri kurbağa Kermit için dünyanın en ünlü kurbağası demek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir