Pazartesi , Haziran 17 2019
Anasayfa / Havlayan / Yaşayan En Küçük Köpek Brandy

Yaşayan En Küçük Köpek Brandy

Dünyada 400 kadar köpek ırkı var ve köpek ırkları arasındaki boyut farkı gerçekten çok şaşırtıcı. Öyle ki en büyük köpekler 1 metrenin üzerinde boya ve yüz kiloya kadar ulaşabilirken en küçük köpekler ise sadece bir kaç santimcik boyları ve sadece bir kaç yüz gramcık ağırlıkları ile dokunmaya bile korkacağımız kadar minnaklar. İşte dünyanın yaşayan en küçük köpeği Brandy de bu köpeklerden biri ve gerçekten de insan dokunmaya korkabilir bu minik kuçuya 🙂 .

Brandy bir Chihuahua

En küçük köpek Brandy bir Chihuahua

Meksika kökenli bir ırk olan Chihuahua dünyanın en küçük köpek ırkı olarak biliniyor ve dünyanın en küçük köpeği Brandy’nin bir Chihuahua olması da bu nedenle şaşırtıcı değil. Kola kutusundan hallice boyu ile Brandy gerçekten çok savunmasız görünüyor 🙂 .

Boyu 15,2 santim!

Yaşayan en küçük köpek Brandy

Görüldüğü üzere 1 dolar ile aynı boyutlara sahip olan minik Brandy’nin boyu yalnızca 15,2 santim yani 6 inç.

2 yaşındayken rekorlar kitabına adını yazdırdı

Brandy 2003 yılında Amerika’da dünyaya gelmiş ve 2005 yılında yani 2 yaşını geçmiş, büyüme sürecini tamamlamış yetişkin bir köpekken Guinness Rekorlar Kitabı‘na “yaşayan en küçük köpek” olarak adını yazdırmış.

Chihuahua uzun yaşayan bir ırk

Aklınızdan o zamandan bu zamana çok yıl geçmiş diye geçirmiş olabilirsiniz, ancak küçük köpek ırkları genellikle büyük köpek ırklarından daha uzun yaşıyor ve tabi ki Chihuahua ırkı da buna dahil. 2003 doğumlu olan Brandy şu an 12 yaşının son günlerini yaşıyor ve daha uzun süre de yaşama şansına sahip. Çünkü Chihhuahua köpeklerin ortalama yaşam süresi 10-18 yıl arasında değişiyor.

Ayrıca bakınız

Orjan Sitesi’nde Köpekler Öldürüldü!

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde bulunan Orjan Sitesi‘nde sahipli iki köpek zehirlenerek korkunç şekilde can verdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir