Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Yalnızca Hayatını Kedilerle Paylaşanların Bildiği 6 Şey

Yalnızca Hayatını Kedilerle Paylaşanların Bildiği 6 Şey

Bazı insanlar diğerlerinden daha şanslı ve daha akıllıdır, hangi insanlar mı? Tabi ki hayatını kedilerle paylaşan insanlar! Kediler hayata neşe, mutluluk ve sevgi katarlar ve bunun karşılığında da yalnızca sevgi beklerler, tabi biraz da mama ve özellikle de yaş mama 🙂 . Bir kedi ile yaşamak asla sıkılmayacağınız, evin içinde geçirdiğiniz her anın şölen tadında olacağı anlamına gelir. Hatta yeri gelmişken annemin o ünlü lafını da sizinle paylaşayım; “kediler varken televizyonu ne yapayım! Kedileri izlemek televizyon izlemekten çok daha zevkli!” Evet, kedi sever anneyi de andıktan sonra artık konumuza girebiliriz.  Sadece hayatını muhteşem canlılar kedilerle paylaşanların bildiği bazı şeyler vardır, kedi anneleri ve babalarının ortak sohbetlerinin de en önemli konusudur bunlar. İşte yalnızca hayatını kedilerle paylaşanların bildiği 6 şey.

1- KEDİLER AYAKKABILARLA OYNAMAYA BAYILIR!

ayakkabı kemiren kedi

Kediler ayakkabılarla oynamaya bayılır ve eğer ayakkabılarınızı ortalıkta bırakırsanız sabah uyandığınızda bir ton para verip satın aldığınız ayakkabınızın üzerindeki diş ve tırnak izleri sizi şok edebilir. Tabi biz kedilerle yaşayanları şok etmez 🙂 . Bizler çok ayakkabı feda etmişizdir zaten pisilerimize 🙂 .

2- SİYAH TİŞÖRTLERİN EN GÜZEL SÜSÜ KEDİ TÜYÜDÜR 😀

giysilerin üstünde yatan kedi

Kediler giysilerin özellikle de temiz giysilerin üzerinde yatmaya bayılırlar ve nasıl başarıyorlarsa genellikle de kedi tüyünü en çok belli eden siyah giysileri bulup üzerinde yatar ve tüy içinde bırakırlar. Ama bu bizim için sorun değildir, öyle ya bir siyah tişörtün en güzel süsü kedi tüyüdür 🙂 .

3- ONLARA KIZGIN KALMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR!

siyam kedisi

Evin içinde türlü yaramazlıklar yapan, bazen eşyaları deviren ya da kıran hatta bizlere kızdığı için halıya çiş yapan kedilere nasıl olup da dayandığımızı merak ediyor olabilirsiniz, hemen söyleyelim; bir kediye kızgın kalmak mümkün değildir! Onlara yaramazlık bile çok yakışır ve ne kadar kızarsak kızalım bir bakışları, bir sürtünmeleri, bir miyuv demeleri kalbimizi eritir!

4- KEDİLER BİLGİSAYARLARIN ÜSTÜNDE YATMAYA BAYILIR!

bilgisayarın üstünde yatan kedi

Artık herkesin bilgisayarı var ve bilgisayarlarımıza neredeyse yapışık yaşıyoruz. İnanın kediler de bilgisayarları bizim kadar çok seviyorlar ve itina ile üstüne yatmaya bayılıyorlar. İster notebook olsun ister masa üstü hiç fark etmez, kediler gelirler ve o bilgisayarın üstüne, en olmadı ekranın önüne kuruluverirler. Peki, bu bizi rahatsız eder mi? Tabi ki hayır!

5- KEDİLER HARİKA BİRER DADIDIR!

kedi ve çocuk

Çocuk sahibi olduğu için kedilerinden vazgeçen insanlara daima çok şaşırmış ve kızmışızdır! Çünkü kediler mükemmel birer dadıdır! Çocuklara karşı çok ilgili ve şefkatlidirler.

6- KEDİLER HER HALLERİ İLE MUTLU EDERLER!

uyuyan kedi

En önemlisini en sona sakladık, sadece hayatını kedilerle paylaşanların bildiği en önemli şey kedilerin her zaman mutluluk verdiğidir! Kediler insana sadece mutluluk değil huzur ve neşe de verirler. Eğer sadece bizlerin bildiği çok daha fazla şeyi öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken bir kedi annesi ya da babası olmak ve kedili hayatın tadına varmak!

Eğer yazımız sizi de hayatınızı bir kedi ile paylaşma konusunda ikna ettiyse BİR KEDİ SAHİPLENMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 6 ŞEY yazımıza göz atarak sevimli pisi ile harika bir hayata adım atmak için yapmanız gerekenler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir