Cumartesi , Ağustos 24 2019
Anasayfa / Düşünen / Vah Zavallı Kedi Boncuk!

Vah Zavallı Kedi Boncuk!

Gerçek hayvan dostları için facebook’taki hayvan sever grupları gittikçe daha büyük bir azap haline geliyor zira bu gruplarda şuursuz insanlar tarafından yapılan paylaşımlar gerçekten kimi zaman insanları çileden çıkartabiliyor. Yazımızın konusu da şuursuz insanlardan birinin eline düşmüş bir garip can; Boncuk. Eline düştüğü insan tarafından sürekli balkonda fotoğrafları paylaşılan, bu fotoğrafların altına “dikkat edin düşer!” diye onlarca yorum yapılan kedicik Boncuk.

Boncuk sürekli hiç bir koruması olmayan balkonda!

Bir umursamazın eline düşen kedicik Boncuk sürekli balonda, balkonun yüksek bir katta olduğu belli, hanımefendi her gün Boncuk’un balkonda, korkuluk kenarında, balkon korkuluğuna koyulmuş saksı üstünde fotoğraflarını paylaşıyor ve gerçek, ya da daha doğru bir ifade ile aklı selim sahibi hayvan severler kendisini sürekli Boncuk’un düşebileceği konusunda uyarıyorlar. Ama bu uyarılara cevaplar hep aynı “Boncuk akıllı”, “Boncuk alışkın”, “Boncuk benim canım”. Bir insan bütün uyarılara karşın canım dediği bir canlıyı tehlikeye atar mı? Demek ki atıyormuş!

Boncuk bir türlü her an düşebileceği balkondan içeri giremiyor, kendisini Boncuk’a aşık olarak tanımlayan şahıs uyarılara kulak asmamaya devam ediyor.

“Düşmez alışkın o”!!!

Boncuk’un eline düştüğü kişi inatla Boncuk’un balkon kenarlarında fotoğrafını paylaştıkça hayvan dostları da uyarmaya devam ediyor; düşer düşer düşer diye, ama Boncuk’a aşık insan nedense hala Boncuk’un oradan düşünce başına gelebilecekleri hiç umursamıyor, uyarılara kulak tıkayıp uyaranlara saçma sapan cevaplar vermeye devam ediyor.

Uyarılara karşın Boncuk hanım bilmem kaçıncı katta balkon kenarında hala, önlem alan yok, üstelik uyaranlar da ciddiye alınmıyor.

SONUÇ:

İşte sonuç! 2 yıl boyunca zavallı Boncuk’u balkon demirleri tepesinde fotoğraflayan, onlarca uyarıya karşın hiç bir önlem almayan, uyaranlara saçma sapan cevaplar veren bir insanın elinde heder olan Boncuk balkondan düşüyor. Boncuk’a ne oldu bilen yok, ancak bildiğimiz tek bir şey var ki o da bunun kedi sevmek olmadığı! Tüm uyarılara karşın önlem almayan kedim camdan düştü insanları bu dünyada kediler için en zararlı insan türlerinden biri, buna hiç şüphe yok!

Eminiz ki onlarca uyarıya karşın önlem almayan, bir de uyarıları dinlemeyip Boncuk’un düştüğünü gayet rahat bir şekilde gruplarda paylaşan “kedi sever!” gerçek kedi severlerin bu isyanlarını da hiç umursamayacak…

 

Ayrıca bakınız

İş Adamı Kediyi Sopayla Dövdü

Bahçelievler’de tekstilci işadamı Hakan G.’nin evinde kediyi sopayla defalarca dövmesi cep telefonu kamerasına yansıdı. İnsanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir