Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Üç renkli köpekler

Üç renkli köpekler

Üç renkli hayvan denilince hemen herkesin aklına kediler gelir, çünkü sokaklarda en çok üç renkli kedi ile karşılaşırız. Ama bu sadece kedilerin üç renkli olduğu anlamına gelmiyor tabi ki. Üç renkten oluşan renk şablonuna calico ismi veriliyor ve kedilerin yanı sıra başta tavşan ve köpekler olmak üzere birçok hayvan türünde görülüyor. Ancak üç renkli köpeklerin çok fazla karşımıza çıkmadığını kabul etmek gerekiyor. İşte karşınızda güzellikleri ile aklınızı başınızdan alacak üç renkli köpek cinsleri.

1- American cocker spaniel

üç-renkli-american-cocker

Amerikan cocker spaniel tüm dünya ile birlikte ülkemizde de en sevilen köpekler arasında ilk sıralarda. Siyak ve kahverenginin yanı sıra bu köpeklerde nadir olmakla birlikte üç renk de görülebiliyor.

2- Avustralya çoban köpeği

avustralya-çoban-köpeği

Bu sevimli ve çok da estetik köpeklerin hemen hepsi 3 renklidir ve adından da anlaşılacağı üzere Avustralya kökenli bir çoban köpeği türüdür.

3- Basenji

üç-renkli-basenji

Birçok ilginç özelliği bünyesinde toplayan Afrika kökenli bir ırk olan Basenji de üç rengin görüldüğü köpek ırkları arasında. Afrika’nın havlamayan köpeği Basenji yazımıza göz atarak bu muhteşem kuçular hakkında çok daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz bu arada.

4- Basset Hound

üç-renkli-basset-hound

Söz konusu sevimlilik olunca akla gelen ilk köpeklerden biri tabi ki bızdık bacakları, koca kulakları ve ağlak suratı ile Basset hound. Bu sevimlilik abidesi bızdıkların özellikleri bununla da bitmiyor ve kendileri 3 rengin görüldüğü köpek ırklarından biri olarak da farklarını ortaya koyuyorlar 🙂 .

5- Borzoi

üç-renkli-borzoi

Rusya kökenli bir köpek olan ve aynı zamanda Rus kurt köpeği olarak da bilinen Borzoi ya da dilimizdeki söylenişi ile Borzoy da üç renkli köpekler arasında yer alıyor.

Bunların yanı sıra üç renk bull terrier, Brezilya terrieri,  Cavalier King Charles Spaniel gibi bazı köpek ırklarında da görülebiliyor, ancak yine bu ırklarda da üç renkli kuçularla çok sık karşılaşılmadığını eklemeden geçmeyelim :).

Ayrıca bakınız

Barınaktaki Köpek Tecavüzden Öldü!

Kocaali Belediyesi’ne büyük tepki Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Zekiye Güneş Kılcı, 26 Mayıs’ta …

Bir yorum.

  1. Merhaba, sitenizdeki faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim! Biz köpek eğitimi için tüm gerekli aksesuarları imal ediyoruz: boyun, göğüs ve gezdirme tasmaları, ağızlıklar, kolluklar, oyuncaklar, bite tug’lar, eğitmenler için koruyucu giysiler ve diğer bakım malzemeleri. Sizi de sayfamıza bekleriz :)https://www.fordogtrainers-turkey.com/tr/
    Size başarılarının devamını diliyoruz!
    Saygılarımızla, Fordogtrainers

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir