Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Düşünen / Taylan Özgür’ün ablası Halenur Özgür bir kadına hakaret suçundan para cezasına çarptırıldı

Taylan Özgür’ün ablası Halenur Özgür bir kadına hakaret suçundan para cezasına çarptırıldı

23 Eylül 1969 tarihinde İstanbul’da katledilen ve failleri hala bulunamamış olan Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu kurucularından Taylan Özgür’ün ablası ve Deniz Gezmiş’in yakın arkadaşlarından biri olan avukat Mustafa Lütfi Kıyıcı’nın da eski eşi Emine Halenur Özgür H.Ç. isimli kadına telefonda “şırfıntı, Allah belanızı versin” gibi hakaret içeren sözler sarf ettiği için Bodrum 1. Asliye Ceza Mahkemesince 75 gün hapis cezasına çarptırıldı.

hale-ozgur-hakaretten-mahkum-oldu

Sık sık kardeşinin faillerinin hala bulunamamasına gösterdiği tepkilerle gündeme gelen Halenur Özgür bu kez bir kadına küfür ettiği için aldığı mahkumiyet ile gündemde. 2013 yılında gerçekleşen olayın bugün görülen karar duruşmasında mahkeme Özgür’ün önce 90 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Ardından cezayı 75 güne indiren mahkeme bu cezayı da 1500 lira para cezasına çevirerek erteledi. Hale Özgür’ün 5 yıl içinde herhangi bir suç işlemesi durumunda açıklaması geri bırakılan cezayı da çekeceği belirtildi.

Ayrıca bakınız

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne sayılı günler kaldı. Seçime …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir