Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Siyah Sarımsak İle Tanışın

Siyah Sarımsak İle Tanışın

Sarımsak binlerce yıldır bilinen bir doğal sağlık kaynağı. Hatta eski bir söylenceye göre eğer bir gün ölümsüzlük iksiri bulunursa içinde yer alacağı kesin olan tek şey de sarımsak. Hal böyleyken sarımsağı koku yaptığı için yememek pire için deveden vazgeçmek gibi bir şey oluyor 🙂 Neyse ki artık koku yapmayan üstelik sarımsağın faydalarını da çok daha yoğun şekilde barındıran siyah sarımsak var. Evet, yanlış okumadınız siyah sarımsak hem normal sarımsaktan daha faydalı hem de koku yapmıyor.

Siyah sarımsak sarımsağın fermante edilmiş hali

Siyah sarımsak bildiğimiz sarımsağın fermante edilmesi sonucunda elde ediliyor.

Siyah sarımsak bildiğimiz sarımsaktan farklı, başka bir bitki değil. Siyah sarımsak normal sarımsağın ortalama olarak bir ay süresince belirli nem ve ısıda kurutulması işlemi sonucunda elde ediliyor.

Dünyada çok popüler

Siyah sarımsak henüz çok eski olmamasına karşın dünyada popüler hale gelmiş durumda, ancak buralarda hala pek bilinmiyor.

Kansere karşı koruyucu

Aslında zaten sarımsağın kansere karşı koruyucu olduğu, antiseptik etkileri biliniyor ancak siyah sarımsak tüm bu etkileri daha yoğun olarak taşıyor.

Eninde sonunda buralara da gelecektir ona en ufak şüphemiz yok ama siz siz olun sarımsağı kokusu yüzünden dışlamayın. Doğanın en büyük mucizelerinden biri olan sarımsak ile haşır neşir olmaktan çekinmeyin. Nasılsa siyah sarımsak bir gün gelir ve kokmadan da sarımsak yiyebilirsiniz. Şimdilik koksanız da yemeye devam.

 

 

Ayrıca bakınız

Devasa Bir Kedi-Köpek Mezarlığı Üzerinde Yaşıyoruz!

Dünya uzun zamandır hayvanlar için hiç de iyi bir yer değil. Eti, kürkü ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir