Salı , Temmuz 16 2019
Anasayfa / Düşünen / Sıfır Aylık Kedi Fenomeni

Sıfır Aylık Kedi Fenomeni

Facebook’taki hayvan sever gruplarını yakından takip edenler son zamanlarda bir salgın gibi yayılan 0-2 aylık kedi arıyorum postları ile sıkça karşılaşmıştır. Sıfır aylık kedi arayanlar için anlatacaklarımızı anlamak biraz zor olsa da yine de şansımızı deneyeceğiz, en azından bu gibi insanların eline düşebilecek olası canları korumak için bunu yapmak zorundayız.

“Sıfır aylık” ne demek?

Sıfır aylık kedi yavrusu arayanların “sıfır aylık” ne demek bunun farkında olduklarına inanmak güç, o nedenle kendilerine öncelikle sıfır aylık kedi ne demek bunu açıklamak istiyoruz. Sıfır aylık gibi bir kavram yok, sıfır zaten YOK demek, dolayısıyla sıfır aylık kedi arıyorsanız olmayan bir kedi arıyorsunuz anlamına geliyor. Kastettiğiniz “yeni doğmuş” olabilir, ya da biz iyimser bir bakış açısı ile bunu kastettiğinizi varsayıyoruz, yani aradığınız yeni doğmuş kedi.

Sıfır aylık yavru kediyi nasıl yaşatacaksınız?

Sıfır aylık yavru kedi talep ediyorsunuz, peki sıfır aylık yani yeni doğmuş yavru kediyi nasıl yaşatacaksınız, bununla ilgili herhangi bir fikriniz var mı? Elbette ki yok! Hayvanlarla gerçekten ilgilenen herkes hayatında birçok kez annesiz kalmış “sıfır aylık” yani yeni doğmuş kedi yavruları ile karşılaşmıştır ve bu hepimiz için gerçek bir kabustur, çünkü uykusuz geceler, verilen emekler genellikle hüsranla sonuçlanır, sıfır aylık yavru kedilere ne kadar emek harcasanız da, iyi baksanız da annelerinden antikor alamadıkları için bir anda elinizden kayıp giderler. Yani sizin anlayacağınız şekilde söylemek gerekirse ÖLÜRLER! Tabi ki bunun istisnaları da olabilir ve bazı bebek kedileri kurtarmayı başarabiliriz ancak bu deyim yerindeyse adeta bir mucizedir.

Neden “sıfır aylık”?

Sıfır aylık kedi aramaktaki amacınız nedir? Yeni doğmuş bir bebeği annesinden kopartmak hayvan severlik midir? Sokaklarda on binlerce 1-2-3-4-5-6-7-8… aylık kedi varken ille de sıfır aylık aramanızdaki amaç nedir? Sıfır aylık kedi isteyenler, ellerinizi hayvanların üstünden çekin ve sıfır aylık kediden vazgeçip Tamagotchi alın lütfen… Olur da annesiz kalmış bir “sıfır aylık yavru kedi” bulursanız da sakın elinizi sürmeyin, hemen bize haber verin belki kurtarma şansımız olur.

Hayvan sever gruplarında yapılan akıl çıkaran paylaşımlar ve kapak yorumlar,

Hayvan sever gruplarında yapılan süper saçma paylaşımlar,

Hayvan sever gruplarında yapılan saçma paylaşımlara verilen komik cevaplar

Ve kedim camdan düştü insanları yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Ayrıca bakınız

Köpeklerden Başka Derdi Kalmayan İnsanlar..

Evet kesinlikle kendi cinsimin hiçbir derdinin kalmadığına, tek sıkıntılarının “köpekler” olduğuna karar verdim. Bu karara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir