Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Kemiren / Sevimli Ve Şanssız Kemirgen Çinçilla

Sevimli Ve Şanssız Kemirgen Çinçilla

Bazı hayvanlar hakkında yazı yazmak diğerlerine kıyasla daha zor çünkü bazı hayvan türleri insanların kıyımına diğerlerine kıyasla çok daha fazla maruz kalıyor. İşte dünyanın en sevimli kemirgen hayvanı çinçilla da bu talihsiz hayvanlardan biri. Yıllarca kürkü için avlanan hala da avlanılmaya devam eden, iğrenç çiftliklerde yetiştirilip, kısacık hayatlarını kafesler içinde “yaşamaya” fırsat bile bulamadan öldürülen sevimli canlı çinçilla aynı zamanda ev hayvanı olarak da oldukça popüler. İnsanlar arasındaki bu uçurum her zaman dikkat çekiyor; bazı insanlar aynı hayvanı sadece üzerinden para kazanabileceği bir nesne olarak görürken bazılarıysa en yakın arkadaşları, çocukları olarak görebiliyorlar. Evet, konumuza dönelim…

Kökeni Güney Amerika

Çinçillanın anavatanı Güney Amerika.

Dünyanın en sık tüylü hayvanı

Çinçilla

Çinçilla dünyanın en sık tüylü hayvanı. Yani bu güzel canlının insanlar tarafından hunharca avlanmasının sebeplerinden biri de çok sık tüylerden oluşan kürkleri.

Suya düşünce batıyorlar 🙁

Çinçillaların sıkı kürkü suya düşünce batmalarına neden oluyor

Hatta çinçilla kürkü o kadar sık tüylerden oluşur ki bu tatlı hayvanlar suya düştüklerinde kürklerinin emdiği su nedeni ile suyun üzerinde duramayıp batarlar.

ALF sayesinde çinçilla çiftlikleri azalıyor

ALF sayesinde çinçilla çiftlikleri azalıyor

Uluslararası hayvan kurtuluş örgütü ALF uzun süredir çinçilla çiftliklerine karşı kararlı bir mücadele yürütüyor ve ALF eylemleri sayesinde dünyadaki çinçilla çiftliklerinin sayısı azalıyor. Ne demişler; SON KAFES KIRILANA DEK DURMAK YOK!

 

Ayrıca bakınız

En Sevimli 5 Tavşan Türü

Tavşanlar dünyanın en sevilen hayvanları arasında yer alıyor ve bunda tabi ki süper sevimli görünümlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir