Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / haber / Sapanca’daki Vahşette Hayvanseverler Şikayetlerinden Vazgeçtiler

Sapanca’daki Vahşette Hayvanseverler Şikayetlerinden Vazgeçtiler

Türkiye’yi ayağa kaldıran yavru köpeğe şiddet olayında bir kepçe operatörü tutuklanmıştı. Operatörü şikayet eden hayvanseverler ise şikayetlerinden vazgeçti.

Sapanca’da patileri ve kuyruğu kesilmiş halde buldukları yavru köpeğin tedavisini üstlenen ve Türkiye gündemine taşıyan 2 hayvansever, Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdikleri ifade ile köpeğin ölümüne neden olduğu iddiası ile tutuklanan kepçe operatörü İlhan M. hakkındaki şikayetlerinden vazgeçti.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre Sakarya Sapanca Yüzevler Mahallesi’nde geçen hafta bir yavru köpek, veteriner Sevin Özyuva ve hayvansever Nuray Ersoy tarafından patileri ve kuyruğu kesik halde bulundu. Hayvanseverler, patileri ve kuyruğu kesik haldeki köpeği tedavi için hayvan hastanesine götürdü. Köpeğin, yaralı haldeki görüntüsünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından ölümü, yurt çapında her kesim tarafından tepki ile karşılandı.

Avukatlar “Hayatın olağan akışına aykırı” demişlerdi

Olayın ardından köpeğin bulunduğu bölgede yol kenarındaki otların temizlerken yavru köpeğin ayaklarının ve kuyruğunun kopmasına neden olduğu iddiası ile kepçe operatörü İlhan M. gözaltına alınmıştı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nda sorgulanan İlhan M., ifadesinde, “Suça konu olarak çalıştığım yerde 3-4 köpek gördüm. Çalıştığım bölgedeki çukurları dolduruyordum, ancak köpeklere zarar vermedim. Ben yol kenarındaki çukurları doldurup otları temizliyordum. Suçsuzum” demişti.

İlhan M.’nin avukatları Handan Durdu ve Hüsamettin Çömlekçioğlu da, savunmalarında köpeğin 4 ayağının ve kuyruğunun kepçe tarafından kesllmiş olmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu iddia ederek, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etmişti. Mahkeme ise somut delillerin bulunduğunu belirterek kepçe operatörü İlhan M.’yi tutuklamıştı.

Kaynak: cnntürk.com

 

Ayrıca bakınız

Ankara’da köpekleri zehirleyenlere beş yıl hapis cezası istendi

Yenimahalle ilçesinde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz üç sanık, 24 Eylül’de, beş yıl …

Bir yorum.

  1. Bu ülkede hala bu olayın faili bulunamadı..Unutlması için rafa kaldırıldı..Devlet büyüklerimizde söz vermişlerdi oysaki..Suçlular bulunacak diye…YAZIKLAR OLSUN ne diyelim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir