Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Yürüyen / Rekortmen Tavşanlar

Rekortmen Tavşanlar

Dünyanın şüphesiz ki en sevimli hayvanlarından biri tavşan. Aslında tavşan tavşangiller familyasının üyesi olan 50 kadar türe verilen ortak isim ve Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine ait tavşan türleri var. Yazımızın konusuysa rekortmen tavşanlar. İşte farklı alanlarda rekor kırmış tavşanlar. Tabi; tavşanların kırdıkları rekorlardan haberi yok, hayvanlar aleminde rekor diye bir kavram yok 🙂 .

Yaşayan en yaşlı tavşan Do

Şeker tavşancık Do 2010 yılında dünyanın en yaşlı tavşanı olarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı. Do Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdiğinde 16 yaşındaydı. Tavşanların ortalama yaşam süresinin 5-8 sene arasında olduğu düşünülürse tatlı Do gerçekten rekor kırmış, hem de ne rekor.

En uzun kulaklı tavşan Nipper’s Geronimo

Nipper’s Geronimo olarak tanınan bu tavşan 2003 yılında dünyanın en uzun kulaklı tavşanı olarak kayıtlara geçmiş. Kulakları tam 79 santimetre olan Nipper’s Geronimo 2006 yılında hayatını kaybetmiş.

En uzun tüylü tavşan Franchesca

En uzun tüylü tavşan Franchesca

Ehe, şu komikliğe bakarken gülmemek ne mümkün? 2014 yılında dünyanın en uzun tüylü tavşanı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren Franchesca’nın tüylerinin uzunluğu tam 36,5 santimmiş.

 

Ayrıca bakınız

Dünyanın en şanssız hayvanlarından biri: Pangolin

Dünyada öyle hayvanlar var ki görünce, özelliklerini öğrenince doğaya bir kez daha hayran olmamak imkansız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir