Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Pancar İle Evde Ruj Yapımı

Pancar İle Evde Ruj Yapımı

Makyaj her ne kadar çok gerekli olmasa da çoğu kadın makyaj yapmadan kendini eksik hissediyor. Ancak bu kimyasal içerikli ve özellikle de hayvanlar üzerinde test edilen ya da balina yağı gibi hayvansal içerikler kullanılarak üretilen makyaj malzemelerini kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aslında çevreye, doğaya, hayvanlara ve tabi ki kendi sağlığınıza, cildinize zarar vermeyen doğal malzemeler kullanarak kendiniz makyaj malzemesi üretebilirsiniz. Yani güzel olmak için bir hayvanın öldürülmesi, deney hayvanı olarak kullanılması gibi suçlara ortak olmak zorunda değilsiniz. E, buna bir de evde kendinizin yapacağı makyaj malzemeleri ile kimyasallara maruz kalmamanız, cildinize zarar vermeyecek olmanız da eklenince sanıyoruz en makul seçeneğin ne olduğu ortada. Makyaj denilince akla gelen ilk şeylerden biri tabi ki ruj. Pancarın canlı kırmızı renginden faydalanarak harika bir ruj yapabilirsiniz. İşte evde pancarla ruj yapımı.

40ba4f10-cc1b-0132-45c6-0ebc4eccb42f
Evde ruj yapımı için ihtiyacınız olan sadece bunlar!

Malzemeler

  • 1 adet pancar
  • 4 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 çorba kaşığı bal
  • Karıştırmak için blender
  • Ruju koymak için bir kap ya da kavanoz

Gördüğünüz gibi evde ruj yapımı için ihtiyacınız olan şeyler çok az ayrıca da gayet ucuz malzemeler.

 

Hazırlanışı

Evde ruj yapımı sadece bir kaç dakikanızı alacak, işte evde ruj yapımı aşamaları…

Evde pancardan ruj yapımı için öncelikle pancarı soyup küçük küçük kesin ve sonra diğer malzemeler ile birlikle blendere atıp krem kıvamını alana kadar karıştırın.

56510f50-cc1b-0132-9a8c-0e01949ad350

Karışan malzeme aşağıdaki kıvamı alacak…

beet-puree

Ardından karışımı cam bir kavanoza doldurun…

 

Ve bir kaç saat buzdolabında soğumaya bırakın. Bir kaç saat sonra dolapta donan karışım harika bir doğal ruj haline gelecek! Bu ruju kullandıktan sonra yine buzdolabında saklamanız gerektiğini de söyleyelim. Bu şekilde 1 ay süresince kullanabilirsiniz ev yapımı ruju üstelik içeriğindeki bal ve zeytinyağı sayesinde dudaklarınızın eskisinden çok daha sağlıklı hale geldiğini de göreceksiniz.

Dipnot: Pancardan ev yapımı ruj aynı zamanda allık olarak da kullanılabiliyor, daha ne olsun :).

Ayrıca bakınız

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne sayılı günler kaldı. Seçime …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir