Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Düşünen / Muğla’da Yavru Köpeklere İşkence Edip Ölüme Terk Eden Asker

Muğla’da Yavru Köpeklere İşkence Edip Ölüme Terk Eden Asker

Muğla Marmaris’te, Aksaz Deniz Üssü komutanlığı’na bağlı bir asker, yavru köpeklerin kulaklarını kesip ölüme terk ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Üç yavru köpeğin kulaklarını kesip işkence ettiği iddia edilen asker, gözaltına alındı. Ölüme terk edilen köpekler, Hayvan hakları temsilcilerine teslim edilerek veteriner tarafından tedavi altına alındı.

İŞKENCENİN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

Olay, Aksaz Deniz üssü komutanlığı’nda gerçekleşti. Kişilik bozukluğu olduğu iddia edilen C.A adlı asker, Üs içinde bir anne ve altı yavru köpeğin kulaklarını keserek, hava atmak maksadı ile fotoğraflarını çekti.

ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARLA HAVA ATTI

Yaptığı bu eziyeti fotoğraflayıp arkadaşlarına göstermesi üzerine başka bir asker durumu komutanlarına bildirdi. Bunun üzerine bir binbaşı, bir astsubay ve askerler, kulağı kesilen köpekleri aramaya başladı. Yapılan aramalar sonucunda, otların arasında kanlar içinde ölüme terk edilmiş 3 yavru köpek bulundu.

KÖPEKLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

Yavru köpekler, Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Tülay Yıldız’a teslim edildi. Yaralı köpekler Armutalan mahallesinde ki veterinere götürüldü.

Köpeklerin yapılacak tedavinin ardından, Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edileceği öğrenildi.

ASKER GÖZALTINA ALINDI

Yavru köpekleri yaptığı işkenceyi fotoğraflayan, Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’na bağlı asker gözaltına alındı. Olayla alakalı soruşturma devam ediyor.

Kaynak: havadishane.com

Ayrıca bakınız

Ankara’da köpekleri zehirleyenlere beş yıl hapis cezası istendi

Yenimahalle ilçesinde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz üç sanık, 24 Eylül’de, beş yıl …

Bir yorum.

  1. Bunu yapan sadist, cani, psikopat inşallah sabaha çıkamasın, sürünerek gebersin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir