Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Kemiren / Minicik Bir Sevimlilik Abidesi Hamster

Minicik Bir Sevimlilik Abidesi Hamster

Son zamanlarda evcil hayvan denilince akla gelen ilk hayvanlardan biri sevimli mi sevimli minik hamster.Nasıl olmasın ki; şekerlik desen onda, komiklik desen onda. Üstelik hem bakımı hem de beslemesi çok kolay bu minikleri. Ancak hamster ne yazık ki oldukça kısa yaşıyor, yani bu şeker evcil hayvanlar kısacık ömürleri ile sahiplerini üzüyorlar.

O bir kemirgen!

Hamster çok sevimli bir canlı

Hamster kemirgen bir hayvan. Gerçekten de bu minicik hayvanların kendilerinden büyük dişleri var ve bu dişleri ile fındık, ceviz gibi sert kabuklu yiyecekleri bile kemirip mideye indirebiliyorlar.

Seçici değil yiyici bir canlı!

Hamster oburluğu ile de haklı bir üne sahip 🙂

Bızdık hamster kelimenin tam manası ile seçici değil yiyici bir canlı. Çünkü bu minnaklar ne bulurlarsa yiyorlar, tahıl, çerez, peynir, meyve, sebze… Liste böyle uzayıp gidiyor.

O bir zulacı!

Yanaklarını yiyecek ile doldurmuş bir hamster.

Hamster obur olduğu kadar zulacı da bir hayvan, zaten zulacılığının da altında oburluğu yatıyor. Bu minnak canlıların yanaklarının yanında keseler bulunuyor ve Hamster yiyemediği yiyecekleri bu keselere zulalıyor. Bu keseleri ayrıca mamaları evine taşımak için de kullanıyor. Fotoğrafta yanaklarını yiyecek ile doldurmuş bir hamster görüyorsunuz 🙂 .

İşte yanaklarına doldurduğu yiyecekleri koşarak yuvasına taşıyan bir hamster.

 

Arkadaş canlısı

Hamster kedi arkadaşlığı bir efsane değil, gerçeğin ta kendisi 🙂

Hmaster arkadaş canlısı bir hayvan aynı zamanda. Görüldüğü gibi kediden bile korkmayıp cesurca üzerine tırmanan hamster bile var 🙂 .

Ne yazık ki sadece 3 sene yaşıyor 🙁

Bu dünya şirini canlıların tek kötü tarafı ömürlerinin kısa olması. Hamsterin ömrü sadece 3 yıl. Yani bir hamster sahiplendiğinizde onunla geçireceğiniz her dakika kıymetli…

Ayrıca bakınız

En Sevimli 5 Tavşan Türü

Tavşanlar dünyanın en sevilen hayvanları arasında yer alıyor ve bunda tabi ki süper sevimli görünümlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir