Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / Milas Önder Gazetesi Sokak Köpeklerini Hedef Gösterdi

Milas Önder Gazetesi Sokak Köpeklerini Hedef Gösterdi

Muğla’nın Milas ilçesinde yayın yapan yerel Milas Önder Gazetesi‘nin “Akkent’te sokak köpekleri korkutuyor” başlığı ile yaptığı haberde sokak köpeklerini hedef göstermesi hayvan severlerin büyük tepkisini çekti.

Haberde “Akkent Sakinleri arasında korku ve tedirginlik yaratıyor. Akkent Atatürk Parkını kendilerine yurt edinen 10’un üzerinde sokak köpeği, sokaklarda gruplar halinde dolaşarak vatandaşların korkmalarına neden oluyorlar. Akkent Sitesi Sakinleri, Sokak köpeklerinin yarattığı korku nedeniyle çocukların sokaklarda ve parklarda oynayamadıkları belirterek en kısa zamanda yetkililerden konu ile ilgili çözüm beklediklerini belirttiler.” ifadelerine yer verildiği ve bu ifadelerin sokaklarda kendi halinde yaşayan köpekleri açıkça hedef gösterdiği dikkat çekti.

Ukalahayvan’ın telefonla ulaştığı gazetenin sahibi Çoşkun Önder “Bu haberin sokak köpeklerini hedef göstermesi neticesinde başlarına geleceklerin sorumluluğunu nasıl alacaksınız?” sorusuna “HİÇ BİR ŞEY OLMAZ KARDEŞİM BEN BUNU YILLARDIR YAPIYORUM!” yanıtını verdi ve telefonu yüzümüze kapattı.

Sokak köpeklerini açıkça hedef gösteren habere buradan ulaşabilir ve sokak canlarını tehlikeye atan bu sorumsuz haber için tepkinizi gösterebilirsiniz.

GÜNCELLEME: SÖZ KONUSU SİTE GELEN YOĞUN TEPKİLER ÜZERİNE HABERİ KALDIRMIŞTIR, TEPKİ GÖSTEREN HERKESE SEVGİLER.

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir yorum.

  1. Sokaktaki köpekleri hedef göstermek yerine..onlara sağlıklı barınma yerleri önerisinde bulunup, gerekli denetimleri yapmak asıl önemli olan konu.
    Lütfen barınaga gönderilsinler, ancak oralarda biraz bir hayvanın yaşayabileceği bir hale getirilsin.Çünkü hayvanlar oraya teslim edilince ne yazıkk kı kuru ekmek ve su yemekten ölüyorlar..Bence önceliğiniz bu olmalı… Kolaya kaçmak işi çözmüyor ne yazıkkı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir