Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / haber / Lavaş Köpeğin Ölüsünü Mezarından Çıkarıp Çöpe Attılar

Lavaş Köpeğin Ölüsünü Mezarından Çıkarıp Çöpe Attılar

Bodrum Bitez’de yaşayan sokak canlarından biri olan ve gönüllülerin baktığı Lavaş isimli 12 yaşındaki köpek geçtiğimiz günlerde yaşlılığa bağlı sorunlar sebebi ile Bodrum Belediyesi’ne bağlı Torba Geçici Hayvan Bakımevi veteriner kliniğinde tedaviye alındı, ancak çok yaşlı olan Lavaş köpek tüm müdahalelere karşın ne yazık ki hayatını kaybetti. Bodrumlu hayvan sever ve Bitez’deki sokak canlarının bakımını, beslemesini yapan Deniz Kara Lavaş’ı tüm ömrünü geçirdiği Bitez yalısına gömmenin en doğrusu olduğunu düşündü, öyle ya ihtiyar Lavaş hayatını orada geçirmişti, Bitez yalısı onun evi, yurduydu ve bu düşünce ile Lavaş köpeği bir hayvan sever ile birlikte uygun bir yer bulup Bitez yalısına defnettiler. Ancak hayvan düşmanları yaşayan köpeklere rahat vermedikleri gibi Lavaş köpeğin ölüsüne de huzur vermediler.

Bitez yalısındaki bir kaç esnaf Lavaş’ın naaşını orada istemedi!

Bitez yalısındaki bir kaç esnaf bütün ömrünü orada geçirmiş, orayı evi, yurdu bilmiş Lavaş köpeğin naaşını orada istemediler ve iddiaya göre Deniz Kara ile bir hayvan severin Lavaş’ı defnedip Bitez’den ayrılmasının ardından köpeği mezarından çıkarttılar!

“Lavaş’a ömrünü geçirdiği yerde bir mezarı çok gördüler.”

Ukalahayvan’a konuşan, Lavaş’a ve Bitez’deki diğer sokak canlarına bakan Deniz Kara son derece üzgün ve sinirli olduğunu belirtti ve “Lavaş Bitez’in en kıdemli köpeklerinden biriydi, artık çok yaşlanmıştı, koca bir ömrü burada geçirdi ve yaşlılık nedeni ile hayatını kaybetti. Evi, yurdu bildiği yerde yatmak onun hakkıydı ama bir kaç esnaf Lavaş’a ömrünü geçirdiği yerde bir mezarı çok gördüler” dedi.

Lavaş’ı çöpe attılar!

Bitez yalısındaki bir kaç esnaf Lavaş’ı Deniz Kara’nın yaptığı mezarından çıkarttılar ve belediyeyi arayarak Lavaş’ı çöpe attırdılar! Lavaş’ın çöpe atılması nedeni ile hem çok sinirli hem de üzgün olan Deniz Kara “Bitez sadece onların malı mı? Bu canların ölüsüne bile tahammül edemiyorlar. Ömrünü Bitez’de geçirmiş bir köpeğin ölüsünü ne hakla çöpe atarlar? Lavaş çöp değildi, bir mezarı olmasını hem de sonuna kadar hak ediyordu” dedi.

Lavaş’ın gömüldüğü yerde kimseyi rahatsız etme olasılığı yoktu

İddiaya göre Bitez yalısında dükkanları olan Mustafa ve Hüseyin isimli şahıslar kendilerine rahatsızlık vermesi imkansız olduğu halde Lavaş’ı üstte görülen gömüldüğü yerden çıkartıp çöpe attılar. Bu duruma isyan eden hayvan sever Deniz Kara,”Lavaş ile yıllarımız geçti, şimdi gidip ziyaret edebileceğim bir mezarı bile yok! Bu nasıl bir vicdansızlık, nasıl bir kötülüktür! Ölmüş bir köpeğin bu insanlara ne zararı vardı?” diyerek isyanını dile getirdi.

BU DÜKKANLARDAN ALIŞVERİŞ YAPMAYALIM!

Biz de ukalahayvan olarak bir köpeğin yurdunda, evinde gömülme hakkını dahi kabul etmeyen, bir cana bir mezarı çok görüp, mezarından çıkartıp çöpe atan insan(!)ların sahibi olduğu bu dükkanlardan alışveriş yapmayalım diyoruz!

Seni çöpe atsalar da asla unutulmayacaksın Lavaş köpek

Bir mezarın bile olmasa da, seni çöpe atsalar da seninle yıllarını geçiren, seni seven insanlar seni asla unutmayacaklar Lavaş köpek… Son bir şey, Lavaş köpeğin birlikte yaşadığı sokak canlarına yardım etmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız

TBMM’de “Eğitimde Vicdanî Ret Hakkı” Talep Edildi

Ekim ayında raporunu tamamlayarak TBMM Genel Kurulu’na sevk edecek olan Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda gündeme …

Bir yorum.

  1. ARDAil-arz-tük

    şeytanın muridi white-sheeplerden başka bir şey beklemek hata…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir