Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / haber / Kurşunlandı, Felç Oldu Ama Pes Etmedi: Frida Köpek

Kurşunlandı, Felç Oldu Ama Pes Etmedi: Frida Köpek

Muğla’nın Milas ilçesinde bundan aylar önce henüz minicik bir bebek köpekken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlanan ve sokakta sürünerek hareket etmeye çalışırken bir hayvan sever tarafından fark edilen Frida köpeğin hikayesi vazgeçmemenin bir canı nasıl hayata döndürebildiğinin kanıtı.

Önce yürüme şansı yok denildi

Frida köpeği bacakları tutmaz şekilde bulan hayvan sever götürdüğü veterinerden “yürüme şansı yok” yanıtını aldı ve bunun üzerine felçli canlara ücretsiz yürüteç yapan Agop Kuyumcuoğlu ile irtibata geçti. Ancak bu sırada Frida’nın Milas’ta olduğunu öğrenen Güllük‘teki hayvan severler Frida’yı başka bir veterinere daha gösterip şanslarını denemek istediler.

Omuriliğinde saçma tespit edildi

Götürüldüğü ilk veterinerde röntgeni bile çekilmeyen Frida köpeğin Bodrum‘da götürüldüğü ikinci veterinerde çekilen röntgen ile silahla vurulduğu ve omuriliğinde saçmalar olduğu tespit edildi. Veteriner hekimler çok riskli bir ameliyat ile Frida’nın omuriliğindeki saçmayı çıkarttılar.

Frida köpeğin omuriliğindeki saçma 🙁

Ameliyat sonrası yürüyebileceğinden kimse emin değildi

Frida köpek deneyimli veteriner hekimlerce gerçekleştirilen riskli ameliyattan sağ salim çıkmayı başardı ancak uzun süredir yürümediği için kimse yürüyebileceğinden emin değildi. Hekimler yüzmenin Frida’nın yürümesine yardımcı olabileceğini söyleyince gönüllüler tarafından Frida için havuz alındı.

Felçli yavrumuz Frida canım arkadaşım Ruya Ozbilen in onun için aldığı havuzda yüzüyor,Rüya annesine çok teşekkür ediyor❤ Umuyoruz en kısa sürede yürürken videosunu paylaşırız ❤

Sabiha Daşdemir paylaştı: 31 Mayıs 2017 Çarşamba

Gönüllülerin aldığı havuzda her gün düzenli olarak yüzdürülen Frida köpeğin zamanla arka bacakları güçlendi ve bugün silahla vurulan, aylarca sürünen Frida köpek yürüyebilen hatta koşabilen bir köpek haline geldi.

Frida yürüyebiliyor ama yuvası yok

Frida’nın ismini tedavisini yapan veteriner hekimler koydu, çünkü o da ressam Frida Kahlo gibi çok acılar çekmişti. 2 aylıkken silahla vurulan, aylarca felç kalan, çok riskli bir ameliyat olan ve sonunda tekrar yürümeyi başaran Frida köpek yorulunca oturuyor ama artık sağlıklı bir köpek ve bir yuvası olmasını istiyor. Hayvan severler Frida’nın bunca güçlükten sonra barınakta yaşamasını istemiyor, ancak defalarca açılan yuva ilanları ne yazık ki işe yaramadı.

Frida köpeğe aile olmak istemez misiniz?

Çok acılar çeken ama hala neşeli, sevgi dolu ve oyuncu bir can olan Frida köpeğe aile olmak istemez misiniz? Bu güzel cana yuvanızı ve kalbinizi açarak harika bir evlat sahibi olabilirsiniz. Frida ile ilgili daha geniş bilgi almak ve daha iyisi onu sahiplenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

 

Ayrıca bakınız

Ankara’da köpekleri zehirleyenlere beş yıl hapis cezası istendi

Yenimahalle ilçesinde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz üç sanık, 24 Eylül’de, beş yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir