Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Köpeğinizin Sizi Çok Sevdiğinin 5 Kanıtı

Köpeğinizin Sizi Çok Sevdiğinin 5 Kanıtı

Köpekler yapılan istatistiklere göre kedilerin ardından dünyanın en fazla bakılan evcil hayvanı. Köpekler sevimli görünüşleri, dillere destan sadakatlerinin yanı sıra zeki oluşları ve sosyal başarıları ile de sevilmeyi fazlasıyla hak eden canlılar. Evet; siz köpeğinizi çok seviyorsunuz onun da sizi sevdiğini düşünüyorsunuz. Peki, köpeğimin beni sevdiğini nasıl anlarım diye hiç düşündünüz mü? Sosyal yönden süper başarılı olan tatlı kuçular konuşamasalar da size olan sevgilerini çok net şekilde anlatırlar. İşte köpeğinizin sizi sevdiğini anlamanızı sağlayacak hareketler.

1-Sizinle uyuma konusunda ısrarcıysa

Sizsiz uymak onun için en büyük kabustan da beterdir!

Köpekler sevgili sahipleri ile birlikte uyumak isterler. Yani eğer köpeğiniz sizinle birlikte uyuma konusunda ısrarcıysa bırakın uyusun! Çünkü o sizi çok sevdiği için sizinle uyumak istiyor!

2-Mama yedikten sonra sizi kucaklıyorsa

Bir köpeğin kucaklaması dünyaya bedeldir!

Eğer köpeğiniz mama yedikten sonra sizi kucaklıyorsa, hatta sadece mama yedikten sonra değil her fırsatta sizi kucaklıyorsa bu sizi sevdiğinin en güzel işaretlerinden biridir. Öyle ya, bir köpek tarafından sevgi ile kucaklanmaktan daha güzel, daha mutluluk verici ne olabilir ki?

3-Sizi gördüğünde mutluluktan deliriyorsa

Seni gördü mü akan sular durur!

Sevgili köpeğiniz sizi gördüğünde mutluluktan deliriyorsa, çılgın gibi size koşuyor, eve geldiğinizde kuyruğunu delirmiş gibi sallıyorsa sizi seviyor demek bile az kalabilir zira muhtemelen size aşık bir köpeğiniz var 🙂 . Ne mutlu size!

4-Her çağırdığınızda mutlaka geliyorsa

İki eli yaş mamada olsa koşar gelir sana!

Eğer köpeğiniz en meşgul olduğu, mesela başka bir köpekle koklaştığı ya da topunu kemirdiği anlarda bile siz çağırdığınızda her şeyi bırakıp size koşuyorsa bu sizi her şeyden, sevgili topundan bile çok sevdiği anlamına gelir.

5-Başkaları ile konuştuğunuzda kıskanıyorsa

Kıskanan köpek bakışları içe işler be ya 🙂

Başkaları ile konuştuğunuzda hele de başka hayvanlara ilgi gösterdiğinizde sizi kıskanıyorsa, üzgün suratı ile acıklı bakışlar atıyorsa yine gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki köpeğiniz sizi çok seviyor hatta size mecnun olmuş :).

6-Sizi her fırsatta yalıyorsa

Yalama köpeğin öpücüğüdür!

Her fırsatta sizi o yumuşacık dili ile şalap şulup yalıyorsa işte bu da en büyük sevgi gösterisidir köpeğin. Çünkü yalama köpeğin öpüşüdür, e kim sevmediği birini durmadan öper ki? 🙂

Yazımızı bitirirken şunu da eklemeden geçmeyelim; KÖPEKLER SAHİPLERİNE AŞIRI BAĞLI CANLILARDIR VE TERK EDİLMEK RUHLARINDA ONARILMAZ YARALARA NEDEN OLUR. BU NEDENLE LÜTFEN BAKABİLECEĞİNİZE EMİN OLMADAN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYİN VE SAHİPLENDİKTEN SONRA DA SİZE AŞIK BU CANLIYI ASLA YARI YOLDA BIRAKMAYIN!

Ayrıca bakınız

Barınaktaki Köpek Tecavüzden Öldü!

Kocaali Belediyesi’ne büyük tepki Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Zekiye Güneş Kılcı, 26 Mayıs’ta …

2 Yorumlar

  1. Kopegim daha 45 gunluk bize geleli 2 gun oldu. Benden kaciyor isiriyor issirmasi normal disleri kasiniyor, biz balkonda besliyoruz en azindan o tuvaletini ogrenene kadar orda besliyecegiz. Bende korkuyor gibi geliyor cunku 1 2 kez onu severken (masada) dustu. Cani yandi. Daha yeni geldi evimize onu nasil alistirabiliriz kendimize cunku sevmeye calisinca bazen kaciyor

    • Düşebileceği yerlere koymayın o zaman, yerde sevin, kucağınıza alın sizin sıcaklığınızı hissetsin kucağınızdayken evin içinde dolaşın o etrafı seyretsin çık severler mamasını elinizle yedirin arada bir, samimiyetinize inanacaktır güvenecektir biraz zaman tanıyın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir