Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Düşünen / Kocaeli’de Tüfekle Köpeği Öldürdüğü İddia Edilen Müezzin Serbest Bırakıldı

Kocaeli’de Tüfekle Köpeği Öldürdüğü İddia Edilen Müezzin Serbest Bırakıldı

Dün Kocaeli’nin Körfez Tütünçiftlik sahilinde öğleden sonra saatlerinde boğazından vurulmuş, kanlar içinde bir köpek gören Öztekin Çelikhas isimli vatandaş hemen köpeği alarak aracı ile veterinere yetiştirmeye çalışmış ancak köpek ne yazık ki yolda hayatını kaybetmişti. Yapılan incelemeler neticesinde köpeği ilçede müezzinlik yapan F.D isimli şahsın “kümesimdeki tavuklarıma saldırdı” gerekçesi ile tüfekle vurduğu iddia edildi.

Yapılan şikayetler üzerine F.D gözaltına alındı

Komşuların yaptığı şikayet üzerine F.D gözaltına alındı, veteriner raporu ile de ateşli silahla yaralanma neticesinde hayatını kaybettiği kesin olan köpeği kendisinin vurduğunu kabul eden müezzin F.D çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ne yazık ki serbest bırakıldı.

İlçede aynı zamanda müteahhitlik yaptığı öğrenilen müezzin F.D tarafından tüfekle vurulup öldürülen köpeğin bir de yavrusunun olduğu öğrenildi.  Annesiz kalan ve çok ürkek olduğu belirtilen yavru köpeği yakalayıp koruma altına almak için çalışan hayvansever Aleyna Y. Ukalahayvan’a “Çok yabani fakat biraz ilgi görse alışacak. Etrafına bakarak iç çekip ağlıyor bizi mahvetti” diyerek annesini kaybeden bebeğin durumunun ne denli üzücü olduğunun da altını çizdi.

 

Ayrıca bakınız

TBMM’de “Eğitimde Vicdanî Ret Hakkı” Talep Edildi

Ekim ayında raporunu tamamlayarak TBMM Genel Kurulu’na sevk edecek olan Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda gündeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir