Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / Kısmetse Olur Programında Köpek Eziyeti

Kısmetse Olur Programında Köpek Eziyeti

Kanal D’nin çok izlenen ama bir o kadar da eleştirilen programının bu sezon yarışmacılarından olan Aycan Varış geçtiğimiz günlerde programa da getirdiği köpeğin ölümü sebebiyle üzüntülü anlar yaşamıştı. Ancak ekran başında Aycan’ın ölen köpek Rolex için döktüğü gözyaşları nedeniyle üzülen kişilerin gözden kaçırdığı çok önemli bir nokta var; söz konusu köpek Aycan Varış tarafından Showdogs Kennel isimli köpek çiftliğinden “hasta” olduğu gerekçesiyle ve “iyileştirmek” için alınmıştı ya da Aycan Varış‘ın iddiası bu yöndeydi.

Rolex köpek arada veterinere götürülüp tedavi ettirilse de zamanının çoğunu hasta değil sağlıklı bir köpek için dahi uygun olmayan bir stüdyoda, aşırı gürültülü, stüdyo ışıkları ile aydınlatılmış, kalabalık kısacası köpekler için stresli bir ortamda geçiriyordu ki tüm bunların iyileşmesine katkısı olmadığı ortada, zira Rolex artık hayatta değil.

Görüldüğü gibi bir hayvan sever hasta bir köpeğin tedavi edilmek yerine stüdyolarda, sokaklarda gezdirilip adeta bir konu mankeni gibi kullanılmasına haklı isyanını dile getirmiş.

Tarafsız olmaya çalışsak da hasta bir köpeğin programa çıkarılması, tedavi edilmesi gerekirken orada burada gezdirilip fotoğraf mankeni gibi kullanılması ve sonunda hayatını kaybetmesi konusunda tarafsız kalmak pek de kolay değil ne yazık ki.

Rolex’in ardından Onur sevgilisi Aycan’a yeni bir köpek “hediye” etti!

Aycan Varış’ın hayatını kaybeden köpeğinin ardından sevgilisi(!) Onur üzüntüsünün geçmesi için ona yeni bir köpek hediye ediyor ve bu küçücük köpek de aynı hayatını kaybeden Rolex gibi stüdyonun stresli ortamında acı çekmeye başlıyor.

İsmi Onay koyulan köpeğin Kısmetse Olur programına katılmasını istemiyoruz!

Korktuğu her halinden belli olan küçücük bir köpecik olan Onay’ın hayatını kaybeden Rolex ile aynı sıkıntıları yaşamasını ve kendisi için hiç de uygun olmayan bir ortam olan programa katılmasını istemiyoruz! Bu hayvan severlik değil hayvanlara yapılan uygunsuz bir muamele.

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir