Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / Düşünen / Kimsenin İstemediği Yaşlı Ve Gözleri Görmeyen Köpeği Kurtaran 13 Yaşındaki Kahraman

Kimsenin İstemediği Yaşlı Ve Gözleri Görmeyen Köpeği Kurtaran 13 Yaşındaki Kahraman

İstanbul’da yaşayan 13 yaşındaki Efe Okan Üniversitesi kampüsünde bakılan ve gözlerinin görmediği fark edilince önce bir köpek pansiyonuna sonra da bir veteriner kliniğine bırakılan ve kimsenin almak istemediği 8 yaşındaki Carlos isimli köpeğin insanı olarak yeniden mutlu bir köpek olmasını sağladı.

 

“Çok küçük yaşlardan beri hayvanları çok seviyorum”

Henüz 13 yaşındaki Efe çok küçük yaşlardan beri hayvanları çok sevdiğini ve üç sokak kedileri olduğunu ama bir de köpek dost istediğini anlatırken “ama yaşlı ya da engelli bir köpek olmasını istedim çünkü onları kimse istemiyor” demeyi de ihmal etmiyor.

“Ben almasam içim asla rahat etmezdi”

13 yaşındaki küçük kahraman Efe annesini bir köpek almak konusunda ikna ettikten sonra internette yaşlı ve engelli köpek ilanlarına bakmaya başlamış ve Carlos için açılan ilanı görür görmez Carlos’u almaya karar vermiş. Annesi ile de konuştuktan sonra Carlos’u almak için harekete geçmiş ve çok zor olsa da sonunda Carlos’a kavuşmuş. Veterinerde çok uzun süre kaldığı için bir çiftliğe gönderilmek üzere olan Carlos’un çiftliğe gönderilmesine razı olamayacağını söyleyen küçük Efe “ben almasam asla rahat edemezdim” diyor.

Carlos şimdi çok mutlu!

Uzun süre üniversite kampüsünde yaşayan, sonra gözleri görmemeye başlayan, aylarca pansiyonda ve veterinerde kalan Carlos artık Efe ve ailesi ile sıcacık evinde ve çok mutlu. Buradan koca yürekli küçük Efe’ye ve tabi ki onun hayvan tutkusunu destekleyen sevgili ailesine çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca bakınız

Saldırgan köpekler üzerine doktora yapan tek uzman: ‘İletişim kurmayı bilmiyoruz’

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın, köpek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir