Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmenin 5 kolay yolu

Kedinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmenin 5 kolay yolu

Köpek fanatiklerinin kedilere yönelttiği ilk eleştirilerden biri kedilerin köpekler gibi insana bağlı olmadığıdır. Oysaki bu kesinlikle gerçeği yansıtmaz. Ayrıca bir canlıyı sevmek için her dediğini yapmasını, adeta bir robot gibi hareket etmesini bekleyen bir insanın sevgisi kesinlikle gerçek olamaz! Kediler köpek fanatiklerinin iddiasının aksine birlikte yaşadıkları insanlara karşı içten bir bağlılık duyarlar ama bunu köpekler kadar başarılı şekilde gösteremezler. Yine de sevgili kedimizle aramızdaki bağın daha kuvvetli olmasını hepimiz isteriz doğal olarak, ancak bunun için bizlerin de bazı şeyler yapması gerekir. İşte kedimle aramdaki bağı nasıl kuvvetlendiririm diye düşünenlere ilaç gibi gelecek bir yazı ile karşınızdayız 🙂 .

1- Onunla konuşun

miyavlayan-yavru-kedi

Daha önce birçok yazımızda da belirttiğimiz gibi miyavlama kedilerin neredeyse sadece bizlerle iletişim kurmak için kullandığı bir yöntemdir, yani kediniz size miyavlayarak sizinle konuşur aslında. Size miyavlayan kedinize karşılık vermeniz, onunla yumuşak bir tonda konuşmanız aranızdaki bağı kuvvetlendirecek en önemli etkenlerden biridir.

2- Sevin, okşayın, sarılın!

sarman-kedi

Kedinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için yapmanız gereken şeylerden biri de onu okşamak, sevmek ve ona sarılmak. Ancak burada çok önemli bir nokta var; tüm bunları kediniz istediğinde yapmalısınız! Yani kediniz o anda sevilmek istemiyorsa, sarıldığınızda kaçmaya çalışıyorsa bunları yapmanız aranızdaki bağı güçlendirmek bir yana sizden uzaklaşmasına neden olur. Yani, kedileri onlar istediği zaman sevmek en doğrusudur!

3- Onunla oynayın!

kediyle-oynayan-kadın

Kediler için oyun yemek kadar su kadar gereklidir! Kedinizle oyun oynamanız hem onun fiziksel olarak daha sağlıklı olmasını sağlar hem de sizinle arasındaki bağı kuvvetlendirir. İdeal olan her gün düzenli olarak kedinize zaman ayırmanız ve onunla oynamanızdır.

4- Onu tarayın!

kediyi-taramak

Kedilerin tüy bakımı için yavruluk döneminde taranmaya alıştırılmaları ve hayatları boyunca düzenli olarak taranmaları gerekir. Ancak kedinizi taramanız aynı zamanda onunla ilgilendiğinizi gösterir, kediler birbirlerine olan sevgilerini, birbirlerini önemsediklerini birbirlerini yalayarak, temizleyerek gösterirler. İşte tam da bu nedenle kedinizi taramanız kedinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirir, çünkü bu hareket kedicede “seni seviyor ve önemsiyorum” demektir.

5- Sınırlarına saygı duyun!

kulağı-kesik-dişi-kedi

İşte geldik listemizin son ve en can alıcı maddesine; saygı! Kedinizle aranızdaki bağın kuvvetli ve ilişkinin sağlıklı olması için onun da bir kişi olduğunu ve kendine has huyları, alışkanlıkları olduğunu unutmamalı ve onun sınırlarına saygı duymalısınız. Örneğin yalnız kalmak istediği anlarda sizinle zaman geçirmesi için zorlamamalı, kendini sevdirmek istemediği anlarda onu asla zorla sevmemelisiniz.

Bu arada kedinizin sizi daha çok sevmesini sağlamanın 5 yolu yazımıza da göz atmadan geçmeyin 🙂 .

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

4 Yorumlar

  1. Bir yetkili bana ulaşabilir mi ?

  2. Sinirimi bozuyo acitiyo yalayinca

  3. arkadaşlar benim kedim ısıryo sonra ona kızınca ısırdığı yeri yalıyo sırnaşıyo bende seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir