Pazartesi , Temmuz 15 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinizin Sizi Gerçekten Sevdiğinin 5 İşareti

Kedinizin Sizi Gerçekten Sevdiğinin 5 İşareti

Bazı insanlar kedi insanıdır yani kedileri çok severler ve kedileri de onları çok sever tabi ki. Ancak hepimizin bildiği gibi kediler insanlara duydukları sevgiyi tumturaklı sevgi sözcükleri ile anlatamazlar. Evet, tumturaklı sevgi sözcükleri yoktur kedilerin kitabında ama onların da duydukları sevgiyi anlatmak için kullandığı çok özel bir dilleri vardır. Önemli olan bu dilden anlayıp, kedinizin size duyduğu sevgiyi fark edebilmektir. Ne demişler; bütün canlılar konuşur dinlemeyi bilirsen, bütün canlılar anlatır anlamasını bilirsen. İşte kedinizin sizi gerçekten sevdiğinin 5 işareti.

1-Size “hediyeler” getiriyorsa

Kedinizin avlarını eve getirmesi en önemli sevgi gösterilerinden biri

Kedilerin sevgilerini ve minnettarlıklarını göstermek için en sık kullandıkları yöntem “hediye” vermektir. Elbette bu hediyeler tek taş yüzük ya da kitap değil, kedilerin avladıkları fareler, kuşlar gibi canlılardır.

2-Size göbeğini açıyorsa

Göbek açma da seni seviyorum demektir

Kediler için göbekleri “dokunulmaz bölgedir”. Bir kedi eğer önünüzde sırt üstü yatıp göbeğini size açıyorsa hele bir de göbişini okşamanıza izin veriyorsa bu sizi ne kadar sevdiğinin ve size çok güvendiğinin kanıtıdır.

3-Size kafa atıyorsa

İşte kedicede “kankamsın!”, “seni çok seviyorum!” demek olan o sihirli hareket; kafa atma! Eğer kediniz size kafa atıyorsa içiniz rahat olsun; seviyor ve seviliyorsunuz!

4-Tatlı tatlı ısırıyorsa

Minik pisiniz sizi canınızı yakmadan “sevgi ısırığı” ile hafifçe ısırıyorsa bu da sizi çok sevdiğinizi gösterir.

5-Her yerde sizi takip ediyorsa

İster yavru olsun ister yetişkin eğer kediniz sizi her yerde, ısrarla takip ediyorsa bu da sizi çok sevdiği anlamına gelir.

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

5 Yorumlar

  1. Benim bir kedim olmadı.Hatta korkuyorum onlardan.Ancak bir öykü olacak kadar maceralarım var.
    Bizim evde sevilmezdi kedicikler.YILLAR,YILLAR ÖNCE okulumuzun bir gezisinde İst.Çapa Eğt.Ens.de kaldığımız ilk gece,çok da yorğun yatmışken alt ranzada üzerimde bir ağırlıkla uyandım.Ne göreyim göğsümün üstünde bir sarman kedicik kıvrılmış uyumakta. Bu gün olsa yapmayacağım bir şey korktum ve kediciği kovdum. Bu kedilerle ilk temasımdı. Yakın geçmişte oğlumun evinde kedisiyle başbaşa kaldım. kedi bana hep uzak durdu.On gün sonra ayrılacağım gün kedicik içten bir sevgiyle kucağıma atlamaz mı. Bu ikinci temasımdı. Bir dostun ATÖLYESİNE ziyarette bulunduğum bir gün besledikleri kedinin bir gözü görmüyor,zavallım kıyıda,köşede uyuklarken hop kucagıma gelip kurulmaz mı artık kedi sevmem vacip oldu. Arkasından bir öğrencimin kedisi ki adını –Aslan Parçası– taktım.Ookşattı kendini afiyetle Duman geldi arkasından.ŞİMDİ KEDİ VE KÖPEKLERLE BAKIŞIYORUZ.Bir pembe burunlu kedicik arıyorum. Güzel olması veya beni sevmesi şart. okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

    • sokaklarda sahiplenmeyi bekleyen çok kedi yavrusu var ben bütün kedilerimi sokaktan aldım ilk sahiplendiğim kedi 3 yaşına girdi dünyalar tatlısı güzel bir kediş oldu sizede tavsiye ederim

  2. Sayın Nurten hanım; inanın bana burnu ne renk olursa olsun hepsi çok güzel ve sizi karşılıksız sevgiye bogabilecek kadar güçlü bağlara sahip hayvanlardır. En yakın zamanda size bu güzel hisleri ve bir kediyle yaşamanın ayrıcalıklarını deneyimleyeceğiniz bir kedi sahiplenmenizi umut ediyorum. sahiplenikten ve onunla bir hafta geçirdikten sonra aklınızdan geçecek ilk şey ”neden daha önce sahiplenmemişim, daha önceleri günlerim ne kadar renksizmiş” cümleleri olacak. keili günler ilerim. Sevgiyle kalın….

  3. Ben bebekliğimde tanışmışım kediler ile. Bu çocukları seven bir aileden geldiğim için de ayrıca çok şanslıyım. Şimdi ise beni çok seven Tatlım ailemize birkaç ay önce katılan mercimek ve zeytin. Giderek büyük bir aile olduk. Birkaç gün öncede bir arkadaşım annesi yanı başında ölmüş bir yavrucak getirdi buna en iyi sen bakarsın diye oda Oya ağzı yüzü minicik çok sevimli. Ve ben diyorum ki biz bu güzel varlıklar iyi ki yanı başımızdalar ve iyi ki hala bizi seviyorlar. Onlara yapılan onca kötülüğe karşı. Çok güzel bir paylaşımdı teşekkür ederim. Bir kez daha beni sevdiklerini anladım bunları ben yaşıyorum ve de çok mutluyum.

  4. Oğlumla karşılıklı tatlı tatlı ısırışırız biz; ben onun kulaklarını o benim parmaklarımı ısırır 🙂 Göbüşünü büyük keyifle açar ve okşamama da bayılır…Takipe gelince;Gölgem bile bu kadar sadık değil o bile bırakır peşimi ama oğlum asla 🙂 Fare,kuş hediye etmez daha doğrusu edemez( neyse ki çok şükür) ama sinek bulursa ev de onu avlayıp hediye eder (hı bu arada halılar,örtüler,masa üstündeki objelerin yerlere düşmesi vs. ufak çapta bir felaket yaşanıyor evde ama yapacak bir şey yok…Çocuk avcılık iç güdülerini nadiren bulduğu fırsatları değerlendirerek tatmin edecek hem neticede bana hediye ediyor değil mi ;)…Kafa atmaya gelince göğsüme yatıp,burnunu yanaklarıma sürtüp bir güzel yalar önce,sonra temizlediği alana kafasını sürter,çok titizdir benim oğlum çooookkk 😀 😀 😀 İyi ki hayatımda çok seviyorum yavrumu…Çok geç kalmışım,boşa geçirilmiş yıllarıma üzülüyorum…Nasıl bu kadar kör ve aptal olabilmişim kızıyorum kendime…Sevip de tereddüt yaşayanlar sakın bu kötülüğü yapmayın kendinize…Bu pissük evlatlar büyük bir renk ve zenginlik hayatınızda…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir