Pazar , Temmuz 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinizin Sizi Daha Çok Sevmesini Sağlamanın 5 Yolu

Kedinizin Sizi Daha Çok Sevmesini Sağlamanın 5 Yolu

Bir kedi severe “dünyanın en keyifli şeyi nedir?” diye sorduğunuzda bir an bile beklemeden “kediler ile yaşamak!” cevabını verecektir. Çünkü gerçekten de bir ya da daha çok kedi ile yaşamak insana büyük keyif verir. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim; bir kedi ile yaşamaktan daha zevkli tek şey iki kedi ile yaşamaktır 🙂 . Evet, biz kedileri çok seviyoruz ve onlarla yaşamaktan da çok mutluyuz, tabi ki kediler de bizimle yaşamaktan pek şikayetçi sayılmaz. Ama neden elimizdeki ile yetinelim ki? Bir kaç basit yöntem ile çok sevdiğimiz kedilerin bizi daha çok sevmesini sağlayabiliriz. İşte kedim beni nasıl daha çok sever diye düşünenler için kedilerinin kendilerine mecnun olmasını sağlayacak bir kaç öneri.

1- Temiz olun!

temizlik yapan kedi

Hepimizin bildiği gibi kediler süper-hiper titiz canlılardır ve sadece kendileri pis olmaktan hoşlanmamakla kalmazlar pis ortamlarda bulunmayı ve pis insanları da hiç sevmezler. Tertemiz giyindiğinizde inanın kediniz kucağınızda yatma konusunda çok daha ısrarcı olacaktır. Hani yeni yıkadığınız temiz çamaşırların üstüne çıkıp yatar ya kediniz, işte bunun sebebi temizliğe duyduğu tutkudur ve siz de temiz olduğunuzda size karşı da daha tutkulu yaklaşacaktır.

2- Ona zaman ayırın!

kedi ve kız

Evet, hayat zor ve işiniz başınızdan aşkın olabilir ama bunlar kedinize zaman ayırmanızı engellememeli. Kedinizin sizi daha çok sevmesi için ona zaman ayırın.

3- Onu reddetmeyin!

kedi ve oğlan

Ders çalışırken, kitap okurken kısacası bir şeyler ile uğraşırken yanınıza gelip kendini sevdirmek için türlü numaralar yapan kedinizi reddetmeyin! Unutmayın her reddediliş kedinizin sizden uzaklaşmasına neden olur!

4- Ona küçük sürprizler yapın!

kedi ve kurabiyeler

Kim sürprizlerden hoşlanmaz ki! Hele de kediler sürprizlere bayılırlar! Kedinize arada sırada atıştırmalıklar alın, yanınıza geldiğinde aniden çok sevdiği kedi bisküvisi ile onu şaşırtın. İnanın bu küçük sürprizler kedinizin size olan sevgisini perçinlemek konusunda umduğunuzdan çok daha etkili olacak!

5- Sizinle uyumasına izin verin!

sahibinin üzerinde yatan kedi

Eğer kedinizin sizinle uyumasına izin vermiyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz! Zira kedi ile uyumak hem çok faydalıdır hem de kediniz ile aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlar. Yani kedinizin size olan sevgisinin çoğalmasını istiyorsanız koynunuzda uymasına izin verin ve izin vermekle kalmayıp bunun tadını çıkartın!

Kedinizin sizi gerçekten sevdiğinin 5 işareti yazımızı da okumadan geçmeyin 🙂 .

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir