Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinizin Size Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Kedinizin Size Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Kim demiş kediler aşık olmaz diye! Kediler gayet de aşık olurlar hatta bazı kediler muhteşem birer aşık ve sevgilidirler. Aşkın çok yoğun bir sevgi olduğunu düşünürsek kedilerin sahiplerine de aşık olabileceklerini anlamak zor değildir. Aslında bu “sahip” lafı da hiç hoş değil, hayat arkadaşlarına demek daha doğru. Öyle ya; kediler bir ayakkabı ya da çanta gibi sahip olunacak birer eşya değildir, kediler birlikte yaşanacak muhteşem arkadaşlardır. Evet, konumuza dönersek bazen bu arkadaşlık en azından kediler tarafından daha ileriye götürülebilir ve kediler birlikte yaşadıkları insanlara aşık olabilirler. İşte kedinizin size aşık olduğunun işaretleri.

1-Poposunu gösterir!

Aşık kedi poposunu yüzünüze dayar!

Tam uzanmışsınızdır ve sevgili kediniz gelip poposunu burnunuza dayayıverir. Siz kaldırıp yüzünü döndürürsünüz ama o tekrar poposunu burnunuza dayar. İşte bu kedinizin size duyduğu aşkın en önemli göstergesidir 🙂 .

2-Durmadan yalar!

Aşık kedi yalar!

Sizi her kıstırdığında yalar! Yüzünüz, eliniz, kolunuz hatta ayağınız olması fark etmez! Sizin parçanız olsun yeterdir! Malum o aşıktır ve ayağınızı yalamaya bile razıdır. Ancak tabi ilk tercihi kesinlikle yüzünüzü yalamaktır 🙂 .

3-Sizinle konuşur!

Durmadan size seslenir!

Gerekli gereksiz yerlerde, anlarda size seslenir. Bir şey anlatmaya çalıştığını fark edersiniz, mama kabına bakarsınız doludur suyu da vardır. Peki bu kedi bana ne anlatmak istiyor diye düşünür durursunuz. Oysaki o miyavlamalar “seni seviyorum!” nidalarıdır!

4-Sürtünür de sürtünür!

Aşık kedi sürtünme konusunda sınır tanımaz!

Aşık kedi sevdiceğine sürtünme konusunda sınırsızdır! Size olan aşkı yüzünden bir sürtüngeç olup çıkmıştır. O derece ki evde adım atamaz hale gelirsiniz, çünkü her an size sürtünür ve düşmekten korkarsınız!

5-Küser

Aşkına karşılık alamayan kedi küser.

Size olan aşkını anlatmak için her şeyi yapıp da karşılık göremeyince doğal olarak küser, sizden uzaklaşır, kabuğuna çekilir. Küsme demişken kediler neden küser yazımıza da bir göz atın bizce 🙂 .

 

 

 

 

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

6 Yorumlar

  1. Bizimkiler de bana aşık demek ki

  2. dünyanın en sıcak kanlı hayvanları

  3. Günay Kahveci

    Kedinin bize sevgiyi öğrettiğini düşünüyorum. Yaşasözdığımız tecrübelerden. Aşık sözünden çok. Bizi seviyor iletişim kuruyor sadece yemek çiş tüy oyuncak kedi muamelesi yapmayın diyor. Sevilmek istenmediği zaman yanlış anlaşılıp kaçma saklanma ol

  4. hiç cesaretim yok kedim olmasına.Neden. BAKAMAM incitirim bir yanını diye korkuyorum. Yanımda yatıramam ve küstürürüm diye korkuyorum. Her an yanımda olmasından sıkılırım , sabır gösteremem,başkasını severse kıskanırım,Gizli bir kabahat yaparsa kızarım,nankörlüğüne dayanamam diye korkuyorum.AMA resmini her gördüğüm zaman bayılıyorum.Sokaktakilerle sevgiyle konuşuyorum.Bir kedim bile yok.Bunun çaresi nedir.

    • nurten hanım ben de aynı sizin gibi düşünüyordum.sorumluluk zor geliyordu. şu an bir kedim var. her şeyi sevildiği için her hali güzel geliyor. sabaha kadar kıpır kıpır. kendini sevdirmek için yanıma gelip uyutmadığı halde yanımdan ayıramıyorum. çok güzel bir duygu bence herkesin bi kedisi olmalı

  5. Nurten hanım, kediler nankör değildir ki 🙂 . Ayrıca hayatınızı bir kedi ile paylaştığınızda ondan asla sıkılmazsınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir