Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Kedinizin Göbeği Hakkında 5 İlginç Gerçek

Kedinizin Göbeği Hakkında 5 İlginç Gerçek

Kediler şüphesiz ki dünyanın en nevi şahsına münhasır canlılarından biri. Gerçekten de kedilerin hemen her huyu kendilerine hastır üstelik hiç bir kedi bir diğerine benzemez. Kedilerle ilgili ilginç bilgiler saymakla bitmez, ama yazımızın konusu kedilerin göbekleri ile ilgili ilginç bilgiler 🙂 . Yani kedi dostlarımızın yalnızca bir bölgesine odaklanacağız, ki sadece göbekleri hakkında bile bir sürü ilginç bilgi olan bu hayvanların toplamı ile ilgili ne kadar çok ilginç bilgi olduğunu varın siz düşünün 😀 . İşte kedilerin göbekleri hakkında 5 şaşırtıcı gerçek.

1- AÇIK BİR GÖBEK DAİMA “SEV BENİ” ANLAMINA GELİR!

göbeğini açmış kedi

Hayatını kediler ile paylaşanlar bilirler ki kediler genellikle göbeklerinin okşanmasından hatta göbeklerine dokunulmasından rahatsız olurlar. Ama bazen de karşınıza geçer ve o yumuşacık göbüşlerini açarlar, işte bunun kedi dilindeki anlamı “sev beni!” dir! Karşınızda açılmış bir kedi göbüşü sizden yumuşacık okşanmalar bekliyor demektir 🙂 .

2- BAZI KEDİLERİN GÖBEK TÜYLERİ KIVIRCIKTIR

kıvırcık tüylü kedi

Kedilerde kıvırcık tüyler ile çok sık karşılaşılmaz, tabi bazı kıvırcık tüylü kedi ırkları da var. Ama bunun dışında da bazı normal tüylü kedilerin de göbek tüyleri kıvırcıktır. Özellikle uzun tüylü bazı kedilerin göbek tüylerinin kıvırcık olması gerçekten şaşırtıcıdır.

3- KEDİLERİN GÖBEKLERİ YAZIN SERİN KALMALARINA YARDIM EDER

kedi göbeği

Kediler göbekleri sayesinde aşırı sıcaklardan korunurlar. Çok sıcak havalarda göbeklerini görece olarak serin olan yer döşemelerine ya da banyo fayanslarına yapıştırarak vücut ısılarının düşmesini sağlarlar. Bu arada kedileri sıcaklardan koruma yöntemleri yazımıza da mutlaka göz atın bizce.

4- KEDİLERİN MEME SAYISI FARKLIDIR!

kedi memesi

Erkek ya da dişi fark etmez her kedinin memeleri vardır ama işin ilginç yanı her kedinin meme sayısı aynı değildir! Kedilerin meme sayısı 4-10 arasında değişir. Sayın bakalım sizinkinin kaç memesi varmış 🙂 . Bu arada kedilerin kaç memesi vardır sorusunu da cevaplamış olduk 🙂 .

5- KEDİLERİN DE GÖBEK DELİĞİ VARDIR

kedi göbek deliği

Kediler de anne karnında göbek bağı ile beslenirler ve kedilerin de bizlerinki kadar belirgin olmasa da göbek delikleri vardır. Eğer pisinizin göbişine dikkatli şekilde bakarsanız yuvarlak minik bir tüysüz nokta şeklindeki göbek deliğini görebilirsiniz.

KEDİLER HAKKINDA YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ YAZISINA DA GÖZ ATMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ.


 

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir yorum.

  1. Ray in de göbek tüyleri Kıvırcık ♡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir