Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Kedinizin Dökülen Tüylerinden Yapabileceğiniz 3 Yaratıcı Şey

Kedinizin Dökülen Tüylerinden Yapabileceğiniz 3 Yaratıcı Şey

Kediler tüylü birer sevimlilik abidesidir, ancak nedense hayatını kediler ile paylaşan bazı insanlar kedilerin doğal bir parçası olan tüylerinden bıkıp usanmadan yakınırlar. Oysaki düzenli tarama kedilerin hem tüy dökmesini azaltır, hem yeni çıkan tüylerinin daha sağlıklı olmasını sağlar hem de dökülen tüyleri etrafa yayılmadan toplamayı sağlar. Peki, size kedinizi taradığınızda çıkan tüyler ile birbirinden güzel ve yaratıcı şeyler yapabileceğinizi söylesek tepkiniz ne olurdu? Evet, gerçekten de kedilerinizi taradığınızda çıkan tüyleri biriktirerek harikalar yaratabilirsiniz, hem de sevgili kedinizin kıymetli tüylerini muhteşem birer eşyaya dönüştürüp yıllarca saklama şansı yakalayabilir, hatta sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İşte kedi tüyünden yapılabilecekler.

1- Keçe eşyalar

Geçtiğimiz yıllarda Japon sanatçı Kaori Tsutaya tarafından yazılan kedi tüyünden keçe ve o keçelerden oyuncaktan eşarba uzanan birçok eşya yapmayı anlatan kitaptan sonra dünyada kedi tüyünden keçe yapma ve bu keçeyi de yaratıcılığı kullanarak bin bir eşyaya çevirme çılgınlığı yaşanmaya başladı. Evet, kedi tüyü keçe yapmak için mükemmel bir materyal ve kedi tüyünden yapacağınız keçe ile üretebileceklerinizin sınırı hayal gücünüze bağlı!

2- Kediler için oyuncak

Kedi tüyünden kediler için oyuncak yapmak! Ne kadar dahice değil mi? Yukarıdaki videoyu izleyerek kedinizin taradığınızda çıkan tüyleri ile nasıl bir kaç saniye içinde bayılacağı bir oyuncak yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz!

3- Eğlenceli takılar

Yaratıcılığınızı kullanın ve kedinizin tüylerinden takılar yapın!
Yaratıcılığınızı kullanın ve kedinizin tüylerinden takılar yapın!

İşte özellikle kadın kedi severlerin başını döndürecek bir fikir; kedi tüyünden takı yapmak! Düşünsenize sevgili kedinizin tüylerinden kendinize takı yapıyorsunuz! Önce keçe haline getirdiğiniz tüyleri kullanarak sayısız eğlenceli ve yaratıcı takı tasarlayıp üretebilirsiniz!

Evet, kedi tüyü ile yapabilecekleriniz tabi ki bunlarla sınırlı değil, siz de biraz hala gücünüzü kullanırsanız eminiz en az bunlar kadar yaratıcı fikirler bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir