Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinize Verebileceğiniz 5 Harika Hediye

Kedinize Verebileceğiniz 5 Harika Hediye

Hayatını kediler ile paylaşanlar için en yakın arkadaşlarını mutlu etmek büyük bir keyiftir. Evet, hepimiz hayatımızı güzelleştiren, mırıltıları ile bize en güzel şarkıları söyleyen, yumuşacık tüyleri ile okşamaya doyamadığımız kedilerimizi mutlu etmek isteriz, bu hayatımıza kattıkları için onlara teşekkür etmek anlamına gelir bir bakıma. Peki, kedilere hangi hediyeler verilebilir? İşte kedinize verebileceğiniz ve onun çok da mutlu olmasını sağlayacak 5 harika hediye.

1- KEDİ NANESİ

KEDİ NANESİ

Kedi nanesi nanegiller familyasından bir bitkidir ve ismini kedilerin bu bitkiye olan düşkünlüğünden alır. Kedinize alacağınız kedi nanesi ile mest olmasını sağlayabilirsiniz. Kedilerin kedi nanesine olan düşkünlüğünün sebebinin bu bitkinin kokusunun kedilerde cinsellikle ilişkili olarak salgılanan feromon ile benzer olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bu arada; eğer kediniz erkekse önce küçük bir parça kedi nanesi verip deneme yapmanızda fayda var zira kedi nanesinin bazı erkek kedilerde saldırgan davranışlara yol açma olasılığı bulunuyor.

2- YAŞ MAMA

yaş mama yiyen kedi

Kedilerin yaş mamaya olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur zaten ama yaş mamayı kedi hediyeleri listesine almamak olmazdı! Yalnız şunu eklemeden geçmeyelim; evet kediler yaş mamayı çok seviyor olabilir ama bu onları sürekli yaş mama ile beslemenin doğru olduğu anlamına gelmez. Kedileri ağırlıklı olarak yumuşak gıdalarda beslemek ağız ve diş sorunlarına davetiye çıkarır. İşte bu nedenle yaş mama kedinin ana gıdası olmamalıdır. Bunun yerine kedinize hediye olarak arada sırada yaş mama vermeniz çok daha doğrudur.

3- SEVECEĞİ OYUNCAKLAR

oyuncakla oynayan kedi

Kedilerin en tipik özelliklerinden biri oyuna olan düşkünlükleridir. Zaten kedilerle yaşamayı bu denli keyifli kılan şeylerden biri de bu canlıların oyuncu hatta bazen muzır olarak bile tanımlanabilecek kendilerine has karakterleridir. Kedi hediyeleri denilince oyuncakları tüm bu nedenlerle atlamak olmaz. Kedinize zevkle oynayacağı oyuncaklar alarak çok mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Mutlu demişken KEDİLERİ MUTLU ETMENİN 5 KOLAY YOLU yazımıza da göz atarak pisinizi nasıl mutlu edebileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz 🙂 . Evet, oyuncaklara dönersek, oyuncaklar kedilere verilebilecek en güzel hediyelerden biri çünkü oyuncaklar kedilerin yalnızca keyifli zaman geçirmesini sağlamakla kalmıyor özellikle evlerde kapalı olarak yaşayan kedilerde hareketsizlik sorununa karşı da en etkili önlemlerden biri. Unutmayın, kedilerin sağlıklı olması için günlük egzersizlerini aksatmamaları gerekiyor ve bir ev kedisinin egzersiz yapmasını sağlamanın en etkili yolu da düzenli oyun oynamasını sağlamak.

4- GİZLENEBİLECEĞİ BİR KUTU

kutunun içindeki kedi

Kedilerin kutulara olan düşkünlüğü malumunuz, işte bu nedenle kutular kediler için mükemmel birer hediye! Evinizin bir köşesine koyacağınız kutu kedinizin yalnız kalmak istediğinde sığınacağı güvenli bir liman, uyumak istediğinde yatabileceği bir yatak, oynamak istediğinde atlayıp, zıplayabileceği bir oyun alanı olarak çok fonksiyonlu mükemmel bir hediye. Yani aslında kedinize hediye edeceğiniz bir kutu sadece gizleneceği değil ev içindeki hayatını çok daha eğlenceli hale getirecek bir unsur olarak çok hoşuna gidecek.

5- BİR ARKADAŞ!

kedi arkadaşlar

Bu özellikle de çalışan ve uzun saatler boyunca evden uzakta olan kedi sahiplerinin kedilerini mutlu edebilecekleri en etkili yöntem. Uzun saatler boyunca kediniz evde yalnız kalıyorsa bu onun için hiç de hoş bir durum değil ve bu nedenle onun daha mutlu olması için ona bir arkadaş hediye edebilirsiniz. Böylece siz de bir kedi yerine iki kedi ile birlikte yaşamanın tadını çıkartabilirsiniz.

Son bir şey; KEDİNİZİN SİZİ DAHA ÇOK SEVMESİNİ SAĞLAMANIN 5 YOLU yazımıza da göz atarak dört ayaklı kankanızla aranızdaki sevgiyi perçinlemenin yöntemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir