Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedinizden Öğrenebileceğiniz 5 Önemli Ders

Kedinizden Öğrenebileceğiniz 5 Önemli Ders

Kediler ile yaşamak tüylü bir sevimli ile yaşamaktan biraz daha fazlasıdır, çünkü her kedi kendince bir bilgedir ve inanın onlardan çok şey öğrenebilirsiniz. Kedileri, hayata yaklaşımlarını gözlemledikçe bir kedi olmanın bir insan olmaktan çok da güzel olduğunu fark edersiniz. Ardından kedilerin doğa ile ne kadar da uyumlu olduğunu görürsünüz… Bu böyle gider. Yani anlayabilen, kedileri dinlemeyi bilen için kedilerden öğrenilecek çok şey vardır. İşte kedinizden öğrenebileceğiniz 5 önemli ders.

1-Tembellik iyidir

Hepimizin bildiği gibi kediler iflah olmaz birer tembeldirler. Oysa bizler sürekli bir koşuşturma içindeyizdir ve bu aslında ruhu da en az beden kadar yoran bir şeydir. Evet, her zaman tembellik yapmak işe yaramaz ama kediniz gibi siz de bazen tembellik yapabilirsiniz.

2-Oyuncakları sevmek iyidir

İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri çocuklukları ile yetişkinlikleri arasına sert bir sınır çizmektir; büyükler çizgi film izlemez, büyükler oyuncaklarla oynamaz. Oysa ki yetişkin bir kedi hala oyuncakları sevmeye devam eder ve bu sayede her zaman biraz bebek kedi kalır. İşte siz de oyuncaklarınızı sevmeye devam ederek çocukluğunuzu kendinizden uzaklaştırmayıp çok daha mutlu bir insan olabilirsiniz.

3-Güneş ışığı en iyi ilaçtır!

Bir kedi her fırsat bulduğunda kendini güneşe atar, hatta kış aylarında bile eve sızan minicik güneş ışınlarını takip eder ve altında yatar. Çünkü güneş ışığı hem ruhun hem de bedenin en önemli ilacıdır ve inanın bu kedinizden alabileceğiniz dersler içinde de en önemlilerinden biridir.

4-Yardım istemek utanılacak bir şey değildir

Hayatta herkesin zor anları olabilir ya da kendisinin yapamadığı şeyler için yardım alması gerekebilir. Ama çoğumuz yardım istemenin utanılacak bir şey olduğunu düşündüğümüz için bundan kaçınırız. Oysaki yardım istemek utanılacak bir şey değildir; kediniz tuvaletin kapalı kapısını açmanız için sizden yardım isterken asla utanmaz :).

5-Eğlence için risk almaya değer!

Bir kedi daime eğlenmek için risk alır! O sineği yakalamak için atlarken başına ne gelebileceğinin önemi yoktur, atlar… Belki düşer ama eğlendiği de kesindir. Korkarak, risk almadan eğlenemezsiniz. İşte kedinizden alabileceğiniz derslerden biri de budur.

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir