Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kediniz konuşabilseydi size söyleyeceği 5 şey

Kediniz konuşabilseydi size söyleyeceği 5 şey

Evet, kediler konuşmuyorlar ama bu onların gayet başarılı şekilde iletişim kurmasını engellemiyor. Aksine kediler her zaman söylediğimiz gibi iletişim kurma konusunda şaşırtıcı derecede başarılı canlılar. Kedilerin dilinden anlayanlar için aslında kediler zaten konuşuyorlar. Ancak hayatını kedilerle paylaşan hatta deyim yerindeyse tüylü kankalarına aşık olan bizler bile bazen onların ne demek istediğini anlayamayabiliyoruz. Peki, hiç düşündünüz mü kediler konuşsaydı neler söylerdi? Elbette bu her kediye göre değişiklik gösterebilir, ancak pek çok kedi konuşsaydı sanıyoruz şu beş şeyi mutlaka söylerdi…

1- Ben sadece mutlu olduğumda mırlamam!

mırlayan kedi

Sanıyoruz kediler konuşsaydı söyleyecekleri ilk şey “ben sadece mutlu olduğumda mırlamam!”olurdu. Zira kedilerle ilgili en yaygın yanlış inanış kedilerin yalnızca mutlu olduklarında mırladıkları. Oysaki kediler endişeli olduklarında, kendilerini kötü hissettiklerinde, ağrıları olduğunda, acı çektiklerinde ve hasta olduklarında da mırlarlar. Çünkü mırlamanın tüm bu olumsuz durumlara karşı iyileştirici ve düzeltici etkisi vardır. KEDİ MIRLAMASININ FAYDALARI yazımızda mırlamanın şaşırtıcı faydaları hakkında kapsamlı bilgi sizi bekliyor.

2- Ben neredeyse sadece senin için miyavlarım!

miyavlayan kedi

Kediler kendi aralarında ve diğer hayvanlarla iletişim kurarken hemen hiç miyavlamazlar. Elbette anne kedilerin yavrularını çağırmak için kullandığı özel miyavlamalar gibi bunun bazı istisnaları da vardır ancak miyavlama kedilerin daha çok insanlar ile iletişim kurmak için kullandığı bir yöntemdir. İşte bu nedenle kediniz konuşsaydı size söyleyeceği ilk şeylerden biri de “bütün miyavlamaların senin için sevgili insan” olurdu.

3-  Sana göbeğimi açmam beni sevmen için bir davettir…

Kediler için göbek yasak bölgedir ve bir kedi ancak mutlu olduğunda ve ancak güvendiği insanlara göbeğini açar. Ancak kedilerin göbeğini açmasının esas nedeni sevgi beklemeleridir. İşte bu nedenle kediniz konuşsaydı size “sana göbeğimi açmam beni sev demektir” derdi 🙂 .

4- Bana biraz daha fazla yaş mama ver!

yaş mama yiyen kedi

Günümüzde çoğumuz kedilerimizi kuru mama ile besliyoruz. Bu özellikle kedilerin ağız ve diş sağlıkları için gayet doğru. Ancak kediler yaş mamayı çok seviyorlar ve genetik olarak avcı canlılar. Kedilerin doğada avladıkları canlıların vücutlarının da çoğu sudan oluşuyor. Bu nedenle kedilerin diyetinde mutlaka dengeli oranda yaş mamaya da yer vermek gerekiyor. Yani kediniz konuşsaydı size “bana hem sağlıklı olmam hem de zevkli bir öğünü mideye indirmem için lütfen daha çok yaş mama ver” derdi 🙂 .

5- Tırmalamak benim için sağlıklıdır!

koltuğu tırmalan kedi

Hayatını kedilerle paylaşan insanların en büyük şikayetlerinden biri kedilerin etrafı tırmalamasıdır ve kedili evlerin çoğunda kediler ve insanlar arasında bu nedenle sürekli bir sürtüşmedir yaşanır. Oysaki kedinize mobilyaları tırmaladığı için kızmanız ona “sağlığına dikkat etme!” demenizle aynı şeydir. Çünkü kediler tırmalayarak hem tırnak bakımlarını yaparlar hem de kaslarını gerdirerek esnekliğini korurlar. İşte kendisine mobilyaları tırmaladığı için sürekli kızdığınız kediniz tam da bu nedenle konuşabilseydi size mutlaka “bana mobilyaları tırmaladığım için kızma çünkü bu benim sağlığım için gerekli!” derdi…

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir