Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedimin Bana Güvendiğini Nasıl Anlarım?

Kedimin Bana Güvendiğini Nasıl Anlarım?

Güven ki bir ilişkinin olmazsa olmazıdır ve bu tabi ki tüylü kankalarımız kedilerle olan ilişkilerimiz için de geçerlidir. Nasıl ki insanların güvenini kazanmak kolay değilse kedilerle de güvene dayalı bir ilişki kurmak için ilk günden itibaren özenli olmak gerekir zira bir kedinin güvenini bir kez kaybettikten sonra tekrar kazanmak gerçekten çok zordur. Peki, kedinizin size güvendiğini nasıl anlayabilirsiniz? İşte, kedimin bana güvendiğini nasıl anlarım diye düşünenlerin ilacı olacak bir yazı ile karşınızdayız. Bakalım tüylü kankanız size güveniyor mu?

Güvenen kedi yoğurur!

Efenim, kedilerle ilgili en fazla merak edilen şeylerden biri bu tatlı canlıların bizleri neden yoğurduğudur. Bu konuda bir kaç farklı teori bulunmakla beraber en makul olanı kedilerin bebekken annelerinin memesini yoğurarak daha rahat süt çıkmasını sağlamalarıdır, bu arada kediler neden yoğurur sorusunun da cevabını vermiş olduk :). Kediniz sizi yoğuruyorsa bu size annesi kadar güvendiği anlamına gelir. Bununla da kalmaz zira kedinizin sizi yoğurması aynı zamanda mutlu olduğu anlamına da gelir. Yeri gelmişken kedilerin mutlu olduğunun işaretleri yazımıza da göz atın bizce.

Gözleriyle anlatır

Kediler bizlerle sürekli olarak iletişim halindedirler ve bunun için de en fazla vücut dilini kullanırlar. Kedilerin vücut dili denilince akla gelen ilk yerlerinden biri de tabi ki gözleridir. “Kedi öpücüğü” olarak bilinen kedinin insana sabit şekilde bakıp yavaş yavaş göz kırpması hem sevgisini hem de güvenini gösteren bir harekettir. Bunu test etmek için kedinizin karşısına geçip gözlerine sabit şekilde bakarak yavaşça gözlerinizi kırpmalısınız, eğer o da aynı şekilde karşılık veriyorsa size güveniyor ve sizi seviyor demektir.

Kedilerin gözleri bize neler anlatır yazımıza da göz atarak tüylü kankanızın gözlerinin ne kadar çok şey anlattığını öğrenebilirsiniz.

Göbüşünü açar

İşte kedicede “sana güveniyorum” demenin en etkili yolu; göbüş açma! Göbek ya da karın kedilerin en hassas bölgesidir ve kediler güven içinde hissetmedikleri hiç bir ortamda göbeklerini açmazlar ayrıca güvenmedikleri hiç bir insanın göbeklerine dokunmasına asla izin vermezler. Eğer kediniz karşınıza geçmiş göbüşünü açmışsa, göbeğini okşamanıza izin veriyorsa bu size çok ama çok güvendiği anlamına gelir. Aman diyelim kedinizin göbeği hakkında 5 ilginç gerçek yazımızı da okumadan geçmeyin 🙂 .

Evet, işte kedilerde güven işaretleri hakkında artık bilgi sahibisiniz. Eğer kedinizin size güvenmediğini düşünüyorsanız ona da bir çözümümüz var bu arada; hemen kedilerin güveni nasıl kazanılır konumuza zıplayarak tüylü kankanızın güvenini nasıl kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir