Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Düşünen / Kedim Camdan Düştü İnsanları

Kedim Camdan Düştü İnsanları

Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri hayatımız tabi ki çok değişti, her şeyden önce birbirimiz ile sürekli etkileşim halindeyiz, haberler çok kısa sürede yayılıyor ayrıca deneyimler artık çok daha geniş kitlelerce paylaşılabiliyor. Bunlar sosyal medyanın iyi tarafları, tabi ki bir sürü kötü tarafı da var ancak yazımızın konusu bunlar değil. Yazımızın konusu özellikle ilkbahar-yaz aylarında hayvan sever gruplarını mesken tutan “kedim camdan düştü” insanları.

Kedim camdan düştü insanları Nisan-Mayıs aylarında ortaya çıkıyor

Kedim camdan düştü insanları genellikle Nisan sonu-Mayıs başı gibi ortaya çıkıyorlar. Kendilerini hayvan sever sanan bu insan türü bütün günlerini facebook’ta geçiriyorlar, hayvan gruplarındaki her tontiş kedi paylaşımına yorum yapıyorlar, ancak nedense bu gruplarda paylaşılan camdan düşen kedi gönderilerinden hiç ders almıyorlar, bir kedinin camdan düşmemesi için neler yapılması gerektiğine ilişkin öneriler olan gönderileri daima görmezden geliyorlar.

Havalar ısındıkça kedim camdan düştü insanları pıtrak gibi çoğalıyorlar!

Nisan sonu ortaya çıkan kedim camdan düştü insanları havalar ısındıkça pıtrak gibi çoğalıyorlar, hayvan grupları kedim camdan düştü gönderileri ile dolup taşmaya başlıyor. Bir gününüzü bilgisayar başında oturup hayvan sever gruplarındaki “kedim camdan düştü” gönderilerini saymaya ayırayım deseniz sayamazsınız, o kadar çoklar! Bebecanlar camdan düştüğünde sadece dudağı yaralandıysa “şükrediyorlar”, bacağı kırıldıysa “üzülüyorlar”, damağı yarılıp beli kırıldıysa “dua istiyorlar”.

“Neden önlem almadınız” diye tepki gösterenleri linç ediyorlar!

Kedim camdan düştü insanlarının ortak bir özelliği de önlem almadıkları için kendilerini eleştiren bilinçli hayvan dostlarını linç etmeye olan düşkünlükleri. Çünkü kedinin yaşadığı evin camına, penceresine tel takıp önlem almayan, kedinin camdan düşmesine göz yuman, sonra da utanmadan bunu paylaşan kendileri değil “neden önlem almadınız?” diye saçmalıklarını, sorumsuzluklarını sorgulayan hayvan severler suçlu onlara göre. Hatta o kadar suçlular ki kedim camdan düştü insanları kendilerini eleştiren erkek hayvan severlere sapık, kadın hayvan severlere menopozlu gibi yakıştırmalar yapmakta da bir sakınca görmüyorlar.

1-2-3-4 yetmez 4-5-6 olsun!

Kedim camdan düştü insanları için kedilerin bir kere camdan düşmesi bile ders olmuyor, bir daha bir daha düşürüyorlar. “Kedim camdan düştü, annem felç oldu ama ben önlem almadım bir daha düştü” diye paylaşım yapıp bir de “lütfen dikkatli olalım” diye yeni moda deyimle “duyar kasıyorlar”. Öyle ya, kendileri hiper dikkatli olmuşlar, sadece 2 kez düşürmüşler camdan, siz de dikkatli olun deme hakkını görüyorlar kendilerinde. Cama tel taktırdınız mı peki bir daha düşmemesi için diye soran hayvan severe de sallıyorlar lafı; “şurada iyi niyetle bişey paylaştık sizin gibi ruh hastaları hayvan sever değil kendi egolarını tatmin ediyorlarrrr!”. Evet, “kedinizi nasıl olur da 2 kere camdan düşürürsünüz de önlem almazsınız?” diye sorulması gerekeni soran hayvan severler “ruh hastası”, kedim camdan düştü insanlarıysa dünyanın en sağlıklı ruhları!

Veteriner mi? O da ne?

Kedim camdan düştü insanları için veteriner diye bir kavram çok uzak! Kedileri camdan düşüyor, ağzından, burnundan kan geliyor onlarsa kediyi veterinere götürmek yerine gruplarda hasbıhal peşindeler; “kedim camdan düştü ağzından kan geliyor ne yapmalıyım?” yazıyorlar, böylece kediye karşı tüm sorumluluklarını yerine getirmiş oluyorlar. Kendilerinin parmağında şeytan tırnağı çıksa hastanenin aciline koşan kedim camdan düştü insanları söz konusu kendi tedbirsizlikleri yüzünden camdan düşen bir kedi olduğunda, ağzından, burnundan kan da gelse veterinere götürmeye gerek duymuyorlar, nasılsa gruplarda bir bilen çıkar!

Sonra ne mi oluyor?

Bulut gibi “şanslı” olan kedim camdan düştü insanlarının eline düşmüş kediler bir kaç kırık ve çatlakla kurtuluyor. Bir sürüsü ölüyor, ölen kurtuluyor da yüzlerce kedi felç kalıyor. Peki, kedisi kendisi yüzünden felç kalan kedim camdan düştü insanları o felçli kedileri ne mi yapıyor? Tabi ki atıyor! Ya bir veterinere terk ediyor, ya bir barınağa ya da bir sokağa öylece çöp gibi bırakıyor! Bir hayvan sever ile karşılaşırsa kedim camdan düştü insanı kurbanı kedi tedavi ettirilmeye uğraşılıyor, çoğu edilemiyor. Felçli kedilere yuva bulunamıyor, bulunsa da herkes felçli kedi bakamıyor, bakanlar koskoca Türkiye’de bir elin parmaklarını geçmiyor. Ve kedim camdan düştü insanları kedilerini camdan düşürmeye, düşen kedilerini büyük bir övünçle gruplarda paylaşmaya, tepki gösterenlere saldırmaya, küfür etmeye devam ediyor. Nisan-Ekim ayları arasında bu ülkede camlardan, balkonlardan kedi yağıyor ve kimse buna engel olamıyor.

Bu arada kedilerde yüksekten düşme nedeni ile ortaya çıkan ciddi sorunlar yazımıza da bir göz atın bizce.

 

Ayrıca bakınız

Bodrum’da Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

Hayatını hayvanlarla paylaşan bizler için en büyük sorunlardan biri tatile ya da seyahate çıkmak. Hatta …

3 Yorumlar

  1. Her grupta bu tür paylaşımlara bunun kaza değil ihmal olduğunu yazmaktan yoruldum. Sağlam bir çelik tel ile evlatlarının güvenliğini sağlamaları gerektiğini de… Cevapları tahmin bile edemezsiniz… onlar kadar sevemezmişim, zaten üzgünlermişmiş, benim kedilerime acıyorlarmış vs vs… Bati ben ettim siz etmeyin tedbir alın dua dileneceğinize yazinca iyice delleniyorlar utanmadan.. Kesinlikle zeka çoğunlukta çok düşük, muhattap olmayayım diyorum ama yine de belki okuyan bir kişi ders alıp da tedbirini alırsa umuduyla yazmaya ve sinirlenmeye devam ediyorum… Olan kedilere oluyor… Sakat kalıp terkedilenler, kaybolanlar, ölenler… :'(

  2. hiç aklıma gelmezdi 1 yıldır benimle yaşayan pamuğumun 8. kattan düşebileceği. yani kedilerin balkon ya da camdan düşeceğini düşünemezdim, denge kabiliyetleri kuvvetli ya..ağır tecrübeyle öğrendim. çok şükür burnu bile kanamadı. çok da ağır olmadı yani. sabahın çiğini almış topraktaki çimlere düşmüş çığlıklarıyla uyandım. hmn gittik veterinere film felan çekildi. bir şeyi yoktu ama iki gün travma etkisiyle yemedi içmedi. 2. gün ağzına şırıngayla su verdi. 3. gün unuttu yemeye içmeye başladı. hemen ardından ben de kedi ağı aldım internetten. tüm düşebileceği balkon ve pencerelere taktım. ama yine de mümkün mertebe açık tutmuyorum korkumdan. ne bileyim ağ yırtılırsa felan diye olmaz herhalde kedi ağı diye aldım. aslında sineklik felan da yaptırılabilir camlara. bir taşla iki kuş… kedim düştü insanlarının sınıflandırılması lazım bence. ben çok ihmalcilerinden değilim sanırım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir