Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedilerin Mutsuz Olduğunun 5 İşareti

Kedilerin Mutsuz Olduğunun 5 İşareti

Şeker mi şeker kankamız, çocuğumuz, ekürimiz her nasıl tanımlıyorsanız artık orası size kalmış kedilerin de aynı bizler gibi duyguları vardır. Bu duygulara elbette mutsuzluk da dahildir. Kediler konuşamasalar da mutsuz olduklarını anlatırlar ya da daha doğru bir ifade ile belli ederler. Evet, kedileri yakından tanıyanlar için kedilerde mutsuzluk belirtileri son derece kolay fark edilebilecek denli açıktır. Peki nedir bu kedilerde mutsuzluk belirtileri? İşte kedilerin mutsuz olduğunun işaretleri.

İştahsızdır

Her zaman hapur hupur mama yiyen kediniz birden bire mama yememeye başladıyda bu mutsuz olduğunun göstergesidir.

Oyunculuğundan eser yoktur!

 

Kedi demek oyun demektir ama mutsuz kedi oyun bile oynamak istemez. Her zaman sizinle oynamak için can atan kediniz eğer tüm oyun davetlerinizi geri çeviriyorsa bu mutsuz olduğunu anlamanız için yeterli bir sebeptir.

Uykusu bozulur

Kedilerde mutsuzluk belirtileri içinde uyku düzeni de çok önemli bir yer tutar. Kediler mutsuz olduklarında uyku düzenleri bozulur ve ya çok uyurlar ya da az uyurlar. Ayrıca her zaman uyuduğu saatlerde uyanık, her zaman uyanık olduğu saatlerde uyuyan kedinin de mutsuz olma ihtimalini gözardı etmemek gerekir.

Çevreye karşı ilgisi azalmıştır

Mutsuz kedi etrafında olan bitenle pek ilgilenmemeye başlar, sanki hayattan bıkmış gibidir. Çevreye karşı ilgisi azalmıştır ve ne yaparsanız yapın eski cin gibi halini göremezsiniz ve bu da sizi üzer.

Çişle mesaj verir

Kedilerde mutsuzluk belirtileri içinde belki de en rahatsız edici olan etrafa çiş yapmaya başlamasıdır. Asla kum kabı dışına çiş yapmayan kediniz bir anda koltuklara, halılara, yatağa kısacası evin her köşesine çiş yapıyorsa bu çişler aslında onun size bıraktığı ve üzerinde “mutsuzum” yazan notlardır.

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir