Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedilerin Mutlu Olduğunun İşaretleri

Kedilerin Mutlu Olduğunun İşaretleri

Hayatını kedilerle paylaşanlar için tüylü hayat arkadaşlarının sağlıklı olması yetmez, mutlu olması da gerekir. Çünkü en yakın arkadaşımız pisimiz mutlu değilse biz de mutlu olamayız! Peki, kedinizin mutlu olduğunu nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz? Eğer bir kedinin mutlu olduğunun tek belirtisinin mırlama olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz, zaten mırlama yalnızca mutluluk değil endişe, korku, hastalık belirtisi de olabilir, bu arada bu bilgiyi de sizlerle paylaşmış olduk. Evet, işte kedilerin mutlu olduğunun işaretleri.

1- Sizi ve eve gelenleri selamlıyorsa

Bir kedinin yaşadığı yerde huzurlu ve yaşadığı insanlar ile birlikte mutlu olduğunun en önemli göstergesi eve gelenlere karşı yaklaşımıdır. Siz dışarıdan geldiğinizde neşe ile sizi selamlıyorsa bilin ki kediniz mutludur, üstelik sizi de çok seviyordur. Bu arada kedinizin sizi gerçekten sevdiğinin 5 işareti yazımıza da göz atın ve kediniz ile aranızdaki aşkı perçinleyin 🙂 .

2- Kendine iyi bakıyorsa

temizlenen kedi

Mutlu kedi kendine iyi bakar, yani bu açıdan mutlu bir kediyi mutlu bir kadına benzetebiliriz, öyle ya mutlu kadınlar da kendilerine çok iyi bakarlar, süslenirler, püslenirler 🙂 . Evet, eğer kediniz bir köşeye kurulup büyük bir keyifle kendini yalıyor, temizliyorsa, her zaman bakımlı görünüyorsa bu da onun mutlu olduğunu gösterir.

3- Kuyruğu rahat bir şekilde havaya dikilmişse

kuyruğunu dikmiş kedi

Kediniz kuyruğunu rahat bir şekilde havaya dikmişse bu da onun mutlu ve rahat olduğunu gösterir. Özellikle de size doğru geliyorken kuyruğunu dikiyorsa bu sizi görmenin onu çok mutlu ettiğinin göstergesidir.

4- Keyifle geriniyorsa

gerinen kedi

Kedilerin mutlu olduğunun işaretleri denilince gerinmeyi atlamak olmaz! Eğer tüylü kankanız keyifle geriniyorsa bu da hem mutlu hem de rahat olduğunun göstergesidir.

5- Gözleri yarım kapalıysa

gözleri yarım kapalı kediler

Kedinizin gözleri yarım kapalıysa, size bu mahmur gözlerle bakıyor hele bir de yanında mırlayıp size masaj yapıyorsa bu onun çooook mutlu olduğunu gösterir.

Bu arada eğer kedinizin yeterince mutlu olmadığını düşünüyorsanız kedileri mutlu etmenin 5 kolay yolu yazımıza göz atarak pisinizi nasıl mutlu edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir