Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedilerin harika birer dost olmasının 7 nedeni

Kedilerin harika birer dost olmasının 7 nedeni

Kediler dünyanın her yerinde milyonlarca insanın en iyi dostu olmayı başarmış durumdalar. Aslında buna başarı da denemez çünkü kediler bunun için hiç bir çaba harcamıyorlar ve sadece oldukları gibi olmaları onları çok sevmemize ve en yakın dostumuz olarak görmemize yetiyor. Hayatını kedilerle paylaşanlar için tüylü kankalarının yerini hiç bir insan tutmuyor, tutamıyor. Peki, hiç düşündünüz mü kediler neden bu kadar iyi birer dost? İşte kedilerin mükemmel birer dost olmasının nedenleri.

1- Onlar birer sevimlilik abidesidir!

tekir-kedi-yavruları

Kim sevimsiz bir arkadaşı olsun ister ki? 🙂 Evet, kediler her an sevimlidir ve sadece onları görmek bile bizlere sonsuz bir mutluluk verir. Ne demişler; en iyi dost mutlu edendir!

2- Kediler harika birer dinleyicidir!

dinleyen-kedi

Canınız mı sıkkın? Sevgilinizden ayrıldınız, belki de iş yerinde patronla papaz oldunuz, dertleşmeye ihtiyacınız var ama kimle konuşsanız sözünüzü keserler bir de olup olmadık akıllar verirler. Oysaki kediler sadece dinler! Sessizce yanınızda otururlar ve büyük bir dikkatle sizi dinlerler, bununla da kalmaz inanın kediler tüm anlattıklarınızı da anlarlar. Ya da bana öyle geliyor 🙂 .

3- Kediler sırdaştır!

tekir-kedi

Hangimiz bir arkadaşımız tarafından sırtımızdan hançerlenmedik, hangimizin sırları bir bir ortaya dökülmedi ki? Oysa ki tüylü kankalarımız her şeyimizi bilirler ama asla kimseye söylemezler! Kediler dünyanın en iyi sırdaşıdır ve dost dediğin sırdaş olur!

4- Kediler üzgün olduğunuzda sizinle ilgilenirler!

adamın-kucağında-oturan-kedi

Bazen hepimiz kendimizi kötü hissederiz, bazen üzgün oluruz ama nedense böyle anlarda yanımızda bizimle ilgilenen bir insan bulmak zordur. Oysa kediler üzgün olduğumuzu hissederler ve bizimle ilgilenirler. Ağladığımızda bazen göz yaşlarımızı yalayarak temizlerler. Kediler omuzlarında ağlanacak gerçek birer dosttur ve bundan asla sıkılmazlar!

5- Kediler nasıl göründüğünüzü umursamazlar!

kedi-ve-kadın

Akşamdan kalma olabilirsiniz, ya da sabah uyandığınızda korkunç görünebilirsiniz, kediler için bunların hiç birinin önemi yoktur! Kediler sizi nasıl görünürseniz görünün severler ve onlar her halinizle sizi seven yegane dostlarınızdır…

6- Kediler eğlencelidir!

şarap ve kediler

Dost dediğin eğlenceli olur ve kediler dünyanın en eğlenceli canlılarıdır! Tüylü kankanız yanınızdayken canınız asla sıkılmaz ve hayat kahkaha tadında geçer!

7- Kediler sizi asla terk etmez!

kedi-ve-kız

Ve kediler sizi asla terk etmez! Onlara daima güvenebilirsiniz ve sizi yarı yolda bırakıp gitmeyeceğini bilirsiniz…

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir