Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedilerin En Çok Sevdiği 5 Şey

Kedilerin En Çok Sevdiği 5 Şey

Kediler, kediler, kediler! Sanıyoruz ki bu kendine has canlıların insanlar üzerinde büyüleyici bir etkisi var ya da en azından bu yazıyı yazan benim üzerimde kesinlikle öyle bir etkileri var 🙂 . Kedilerin insanlar tarafından bu kadar çok sevilmesinin en büyük sebebi her birinin eşsiz olması. Ancak her ne kadar her kedi eşsiz olsa da bazı şeyler var ki tüm kedilerin ortak tutkusu. Bizler en çok kedileri seviyoruz, peki kediler en çok neleri sever? İşte kedilerin en sevdiği 5 şey.

1- UYUMAK

uyuyan kedi

Kediler uykuculukları ile ünlü canlılardır ve uyumayı gerçekten çok severler. Yaşına ve aktivite seviyesine bağlı olarak bir kedinin günlük uyku süresi 13-18 saat arasındadır. Ancak gerçek olan şu ki bir kedi kaç yaşında olursa olsun uyumaya bayılır!

2- RASTGELE NESNELERLE OYNAMAK

oynayan kedi

Hepimiz sevgili kedi dostlarımız için özenerek çeşitli oyuncaklar alırız hatta bazılarımız kedilerimize kendimiz oyuncaklar yaparız. Ama kediler kendilerine alınan ya da yapılan oyuncaklardan çok rastgele nesnelerle oynamayı tercih ederler, çünkü kediler için dünya bir oyun alanıdır ve onlar bir oyuncağa bağlı kalamazlar. Sizin ona aldığınız çıngıraklı top bir kenarda dururken kediniz yere düşen bir cevizle ya da koltuğun kenarından sarkan bir püskülle oynayabilir. Bu arada kedinize verebileceğiniz en güzel 5 hediye yazımıza da göz atın bizce :).

3- EN OLMADIK ANDA SİZİ RAHATSIZ ETMEK

bilgisayarın önüne yatmış kedi

Hayatını bir kedi ile paylaşan herkes dört ayaklı kankasının gün içinde bir çok kez en olmadık anlarda rahatsız ettiğini bilir; en önemli yazışmanızı yaparken bilgisayarın üstüne yatarlar, ders çalışırken kitabınızın üstüne yatarlar, yazı yazarken kaleminizi kemirirler, çişiniz gelmiş tuvalete koşarken ayağınıza dolanırlar 🙂 . Aslında bunun sebebi kedilerin bizi rahatsız etmek istemesi değil dikkatimizin daima üzerlerinde olmasını istemeleridir. Hayatını bir kedi ile paylaşan herkesin bildiği gibi demişken şuraya tıklayarak sadece kedilerle yaşayanların bildiği bir kaç sırra da ulaşabilirsiniz 🙂 .

4- SAKLANMAK

saklanmış kedi

Kediler saklanmaya bayılırlar! Çünkü kediler tek başına yaşayan canlılardır ve bazen tek başlarına kalmak, sessizliğin içinde güvenli şekilde zaman geçirmek isterler. İşte bunun için de saklanırlar. Kediler için saklanmak, bazen yalnız zaman geçirmek neredeyse mama kadar, su kadar gereklidir, dolayısıyla pisiler saklanmayı da çok severler.

5- KENDİLERİNE BAKMAK

yalanan kedi

Kediler kendilerine bakmaya, temizlenmeye de bayılırlar. İşte bu nedenle de dünyanın en temiz hayvanlarından biridirler. Kediler için kendini temizlemek ve bakımlı olmak gerçek bir tutkudur.

 

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir