Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Kedileri gülümsetmenin 5 yolu

Kedileri gülümsetmenin 5 yolu

Başlığı görünce hemen “kediler gülümser mi?” demediğinizi umuyoruz 🙂 Zira elbette kediler bizler gibi gülümsemezler ama onlar da mutlu olduklarında kendi dillerinde gülümserler. Kedileri gülümsetmenin yoluysa elbette her şeyden önce onlara iyi bakmak, onlarla gerçek ve içten bir ilişki kurmaktan geçiyor. Evet, girizgahı daha fazla uzatmadan tüylü kankalarımızı nasıl mutlu edebileceğimize, kendi dillerinde gülümsemelerini nasıl sağlayabileceğimize ilişkin tüyolara geçelim hızla 🙂 . İşte kedileri gülümsetmenin yolları.

1- Otlamasına izin verin

kedi-çimi

“Hobaaa! Editör hepten uçtu, kedi yazısını inek yazısına dönüştürdü!” dediğinizi duyar gibiyiz 🙂 . Ama tabi ki öyle bir şey olmadı, konumuz kediler ve kedinizin gülümsemesini sağlamanın en iyi yollarından biri onun otlamasına izin vermeniz. Bu her şeyden önce kedilerin yalanırken yuttukları tüylerin midelerinde oluşturduğu topaklardan kurtulmalarını sağlar ama bununla da kalmaz ve kediler kedi çimi yemeyi çok severler, hatta birçok kedi kedi çiminin tadına bayılır. Yani kedinizde tüy topağı oluşmaması için malt macunu bile kullanıyor olsanız yine de evde kedi çimi bulundurmalısınız, tabi tüylü kankanızı gülümsetmek istiyorsanız.

2- Her kedi için ayrı kum kabı kullanın

kum-kabındaki-kediler

Şu bir gerçek ki kedi sevgisi öyle yoğun bir duygu ki çoğumuz bir kedi ile yetinemiyor ve hayatımızı birden çok tüylü kanka ile paylaşıyoruz ve doğrusu bundan da çok mutluyuz. Ancak kediler tuvaletlerini paylaşmaktan asla mutlu olmazlar! Yani eğer evde birden çok kedi varsa her birinin kum kabının ayrı olması da daha mutlu birer kedi olmalarını dolayısıyla kendi dillerinde gülücükler saçmalarını sağlayacak önemli etkenlerden biri.

3- Onu her gün tarayın

kedi-taramak

Çoğu kediyi taranmak kadar mutlu eden az şey vardır; kediler düzenli taramak sadece mutlu olmalarını sağlamaz, onunla aranızdaki bağı kuvvetlendirir ayrıca kedinin tüylerinin bakımlı olmasını sağlarken vücudunda ortaya çıkabilecek yaraları, cilt sorunlarını da erken fark etmenize yardımcı olur.

4- Onunla oynamak için zaman ayırın

kediyle-oynayan-kadın

İşte en önemli maddelerden biri; oyun! Bir kedinin mutlu olmasını ve gülümsemesini sağlamak için yapılacak şeylerin ilk sırasında tabi ki oyun oynamak geliyor. Ancak kedinizle arada sırada değil düzenli olarak oynamanız gerekiyor. Unutmayın, kediler düzenlerine, alışkanlıklarına son derece bağlı canlılardır ve oyunu düzenli şekilde oynamak kesinlikle gülümsemelerini sağlayacaktır.

Bu arada kedinizle daha çok oynamanız için 5 geçerli sebep yazımıza da göz atmadan geçmeyin.

5- Kedinize cam kenarında yatacağı bir yer hazırlayın

Kitty-Cot-Klaus

Kediler için cam kenarında yatmak kelimenin tam manası ile bir tutkudur, ancak çoğu kedi cam kenarlarında rahat yatacakları yer bulamaz, ama tutkuları nedeniyle ecüş bücüş de olsa gider ve cam kenarlarında yatarlar. Hal böyleyken kedinizin cam kenarında rahat şekilde yatabileceği bir yer hazırlamanız tabi ki onun çok mutlu olmasını ve gülümsemesini sağlayacaktır.

Bu arada kedileri mutlu etmenin 5 kolay yolu yazımız da sizi bekler, aman fazla bekletmeyin, ağlar sonra 🙂 .

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

2 Yorumlar

  1. hhahahah “hoppaaa editor hepten uctu” aahahahaha guldurdunuz wallahi beni :)))
    saatlerdir sitenizden ayrilamiyorum yahu .)

    sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir