Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kediler Ve Üzüm

Kediler Ve Üzüm

Dokuz canlı olarak bilinen kediler aslında dokuz canlı falan değiller ve umulmadık şeyler tüylü dostlarımızın hayatına bile mal olabiliyor. İşte üzüm de bunlardan biri, evet yanlış okumadınız, üzüm kedilerin ölmesine yol açabiliyor!

Üzüm kedileri zehirliyor

 

Küçük bir parça üzüm bile kedilerin zehirlenmesine neden oluyor. Üstelik bu sadece yaş üzüm için değil kuru üzüm için de geçerli. Yani insanlar için en faydalı yiyeceklerden biri olan üzüm kediler için ölümcül!

Böbrek yetmezliğine neden oluyor!

Üzüm kedilerde böbrek yetmezliğine neden oluyor ve bu da beraberinde çoğunlukla ölümü getiriyor. Özellikle de zamanında fark edilip müdahale edilmezse kediler üzümün yol açtığı böbrek yetmezliği sebebiyle hayatını kaybediyor.

Kedinize asla üzüm vermeyin!

Yani kedilere asla ne kuru ne de yaş üzüm vermemek gerekiyor. Kediniz çok istese bile kendinizi tutmalı ve yalvaran bakışlarına kanıp ona üzüm vermemelisiniz.

Üzümleri kedilerin ulaşamayacağı yerlerde saklayın!

 

Tabi söz konusu kediler olduğunda bir şeyi yemeleri için ille de bizim vermemiz gerekmiyor, çünkü kediler canlarının istediğini bulup yiyorlar. İşte tam da bu nedenle üzümleri böyle masanın üzerinde falan bırakıp gitmemek gerekiyor, çünkü kediler masaya çıkıp o üzümleri afiyetle mideye indirebiliyor.

Ne yapmalı?

Eğer kedinizin üzüm yediğini gördüyseniz ya da üzüm yediğinden şüpheleniyorsanız yapmanız gereken bir saniye bile kaybetmeden veterinere yetiştirmek!

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir