Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Kedi Cenneti Sardinya Plajı Su Pallosu

Kedi Cenneti Sardinya Plajı Su Pallosu

İtalya turistik açıdan dünyanın en önemli merkezlerinden biri ancak yazımızın konusu olan İtalya’nın Sardinya Adası’nda yer alan ve Su Pallosu ismi ile tanınan uzak bir kumsalı diğer tüm turistik yerlerinden çok daha güzel ve özel çünkü burası bir kedi cenneti.

Su Pallosu’da 60’a yakın kedi yaşıyor

Muhteşem plajları ile haklı bir üne sahip olan İtalya’nın Sardinya Adası’ndaki onlarca harika plajdan biri olan Su Pallosu tartışmasız olarak adanın en güzel plajlarından ve en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul ediliyor ve bunda plajın doğal güzelliği kadar burada yaşayan 60 kadar bakımlı, mutlu ve çok da sevecen kedinin çok büyük rolü olduğu yadsınamaz.

Plajda 100 yılı aşkın bir süredir bir kedi kolonisi bulunuyor

Su Pallasu bir balıkçı kasabasının yanında bulunuyor ve balıkçılar bundan yaklaşık 100 sene önce sıçanlara karşı bölgeye kedileri getirdiğinden beri bölgede bir kedi kolonisi yaşıyor.

Kedilere kar amacı gütmeyen bir kuruluş bakıyor

Su Pallosu kedileri fotoğraflarda da görüldüğü gibi bakımlı, toraman ve çok da mutlular. Sardinya plajı kedileri uzun süredir oradalar ancak bu harika kedilere 2011 yılında Andrea Atzori tarafından kurulan yerel bir kuruluş bakıyor.

Plaj kedileri görmek isteyen turistlerin akınına uğruyor

Bölgede yerleşim yok ancak evcil bir hayvan olan kedilerin yerleşim olmayan bu bölgede insanlardan uzak nasıl yaşadıklarını düşünüp endişelenmeyin zira plaj her yıl dünyanın dört bir yanından kedileri görmek, beslemek, sevmek yani Su Pallosu kedileri ile zaman geçirmek isteyen insanların akınına uğruyor.

Su Pallosu kedilerinin sudan korkmayışı insanları şaşırtıyor

Plaj kedilerine bakan kuruluşun kurucusu Andrea Atzori  “İnsanlar merak ediyorlar, çünkü kedilerin sudan nefret ettiği söyleniyor ancak Su Pallosu kedileri sahilde büyümüş ve denizden korkmuyor” diyor. Plajdaki kediler denizle büyük bir uyum içinde yaşıyorlar.

Özgür, sağlıklı, bakımlı ve mutlu kedileri ile Su Pallosu gerçekten de kelimenin tam manası ile bir cennet!

 

 

Ayrıca bakınız

İş Adamı Kediyi Sopayla Dövdü

Bahçelievler’de tekstilci işadamı Hakan G.’nin evinde kediyi sopayla defalarca dövmesi cep telefonu kamerasına yansıdı. İnsanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir