Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / haber / Kayışdağı Dehşet Çiftliğindeki Hayvanlara Ne Oldu?

Kayışdağı Dehşet Çiftliğindeki Hayvanlara Ne Oldu?

Ataşehir’de yurttan kaçan bazı kız çocuklarını çiftlikte alıkoyup tecavüz ederek görüntülerini kaydeden Abuzer Sayan tutuklandı.

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda Kayışdağı’ndaki bir kaz çiftliğinde, yurtta kalan 14-17 yaş arasındaki altı kız öğrencinin silah zoruyla tecavüze uğradıkları tespit edilmişti. Köpeklerle korunan çiftliği basan polis çiftlik sahibi Sayan’ı ve bir kişiyi gözaltına almıştı.

Emniyetteki sorguları tamamlanan 38 yaşındaki Sayan ve Afganistan uyruklu 26 yaşındaki S.R. Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi. Sayan tutuklanarak cezaevine gönderilirken S.R. serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, yetiştirme yurdundan kaçan kızları izlemeye aldı. İstihbarat çalışması yapan polis, kızlardan bazılarının köpeklerle korunan bir kaz çiftliğinde tutulduğunu tespit etti. Takibe alınan Ataşehir Kayışdağı’ndaki çiftliğe, önceki gün operasyon düzenlendi.

Aramada, kızların çiftlikte zorla tutulduğunu ve tecavüze uğradığını kanıtlayan video kayıtları bulundu. Çiftliğe daha önce getirildiği belirtilen dört kızın silah zoruyla cinsel ilişkiye zorlandığı görüntülerin olduğu CD’ler ile iki tabanca ve 180 mermi bulundu.

Görüntülerdeki kızların 14-17 yaşındaki A.T., K.Ü., H.K. ve A.U. olduğu anlaşıldı. Kızların üçünün yurda geri döndükleri ancak korktukları için konuşmadıkları ortaya çıktı. Abuzer Sayan’ın şimdiye kadar yedi-sekiz kadar kızı kandırıp çiftliğe götürdüğü, silahla korkutup tecavüz ettiği düşünülüyor.

Evinde de bir çocuk bulundu

Çiftlik sahibi Abuzer Sayan’ın Ataşehir’deki evini tespit eden polis, buraya da baskın düzenledi. Operasyonda, Sayan’ın tehditle evinde tuttuğu 17 yaşındaki H.K. adlı kız kurtarıldı.

Zorbanın H.K.’yı da diğer kız çocukları gibi silahla korkuttuğu, görüntülerini ailelerine göndermekle tehdit ettiği anlaşıldı. Adliyeye sevk edilen çiftlik sahibi ile çalışanı Sabur R., ‘cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti tahdit’ suçlarından tutuklandı.

Bir çocuk babası olan Sayan eşinden boşanmış. İncelemede şüphelinin ‘çocuk kaçırma ve alıkoymak’ suçunun da aralarında olduğu 12 sabıkasının bulunduğu, bir çocuğu alıkoyduğu için de arandığı anlaşıldı.

Sayan’ın polisteki kaydında şu suçlar yer alıyor: ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘oto hırsızlığı’‘Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet’‘kötü muamele’‘hırsızlık’‘tehdit’‘hakaret’.

Kaynak: diken.com.tr

Şahsın sosyal medya hesabında onlarca hayvan fotoğrafı var!

Buraya kadar haberi Diken’den aldık, ancak şahsın facebook hesabına bakıldığında söz konusu çiftlikte onlarca köpek ve kaz, ördek olduğu görülüyor. Birçok haber kanalında “köpekler uyuşturularak çiftliğe girildi” deniliyor, ancak köpeklerin akıbeti belirsiz! Üstelik şahsın çiftliğinde sadece haberlerde bahsedilen üç köpeğin değil çok daha fazla köpeğin, kaz ve ördeğin bulunduğu görülüyor, tüm bu hayvanların akıbeti belirsiz!

Bu hayvanlara ne oldu???

14-17 yaşlarındaki kız çocuklarını alıkoyup taciz ettiği iddia edilen Abuzer S. isimli şahsın baskın yapılan çiftliğindeki hayvanlara ne oldu???

Ayrıca bakınız

Ankara’da köpekleri zehirleyenlere beş yıl hapis cezası istendi

Yenimahalle ilçesinde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz üç sanık, 24 Eylül’de, beş yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir