Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / haber / Kalbi Olanı Ağlatacak Bir Can: Herkül

Kalbi Olanı Ağlatacak Bir Can: Herkül

Ülkemizde hayvana eziyet, eziyet de laf mı işkence, cinayet her geçen gün artıyor ve yazımızın konusu Herkül de insan acımasızlığına maruz kalmış canlardan biri.

Ön patileri silahla vurulmuş halde bulundu

Herkül, tabi ki o zaman bir ismi yoktu, Mardin’de hem barınak görevlisi hem de hayvan sever olan Veysel Öğdür tarafından iki ön patisi de ateşli silahla vurulmuş halde bulundu.

Veysel Öğdür iki bacağını da kullanamaz haldeki köpeğe orada yapılacak fazla bir şey olmadığını bildiği için Ankara Hayvan Kurtarma Derneğinden yardım istedi ve iki ön patisi silahla vurulmuş kuçunun Ankara yolculuğu böylece başlamış oldu.

“Altı ameliyat geçirdi”

Ukalahayvan’ın ulaştığı Hayvan Kurtarma Derneği başkanı Zekiye Köklü Herkül’ün hikayesini anlatırken üzüntülüydü,” Bize ihbar geldi, iki ön bacağından da vurulmuştu, orada yapılabilecek bir şey olmadığı için gönüllü Veysel bey bize ulaştı, yol parası ayarlandı ve Herkül uçakla Ankara’ya geldi, durumu çok kötüydü. Herkül 6 operasyon geçirdi ve ne yazık ki kırtasiyeci olduğunu bildiğimiz şahsın ateş ettiği iki ön ayağı tüm çabalara karşın kurtarılamadı”.

Herkül artık iki patili…

Hayvan Kurtarma Derneği tarafından kurtarılan ancak tüm çabalara karşın silahla vurulan ön patileri 6 operasyon yapıldığı halde kurtarılamayan Herkül artık ön patileri, daha doğrusu patileri değil bacakları olmadan yaşıyor.

Yazımızı bitirirken öncelikle hayvanlara bu şekilde eziyet edenlere gerekli cezaların verilmesi gerektiğini söyleyelim, sonra da hayvankurtarma derneğine yani Herkül ve diğer insan kurbanı canlara yardım edelim diyoruz. Herkül çok yaşa…

HAYVAN KURTARMA DERNEĞİ’NE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir