Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Havlayan / İnsanların Hayatını Kurtaran 5 Kahraman Köpek

İnsanların Hayatını Kurtaran 5 Kahraman Köpek

Köpekler evcilleştikleri ilk günden beri yani binlerce yıldır insanların hem en yakın dostu hem de en büyük yardımcısı durumundalar. Tabi bazı insanlar bu muhteşem canlıları düşman gibi görüyor, onları anlamak mümkün değil, bu yazımız özellikle köpekleri sevmeyen ve bize göre normal olmayan insanlara gelsin. Evet, bazı köpekler insanların dostu olmaktan bir adım daha ileriye gidiyor ve kahramanı oluyor. İşte insanların hayatını kurtaran beş kahraman köpek.

1-Brutis

Kahraman köpek Brutis ve kurtardığı minik.

Brutis sahibinin torunu ile birlikte güneşli bir öğleden sonrayı bahçede geçirirken zehirli bir yılanın küçük çocuğun yakınında olduğunu fark ederek yılanın üstüne atılmış ve küçük çocuğu yılan tarafından sokulmaktan kurtarmış. Bu arada kendisi yılan tarafından sokulan 7 yaşındaki tatlı Golden Retriever Brutis sahibinin hızlı hareket etmesi ve onu veterinere yetiştirmesi sayesinde hayata tutunmuş.

2-Zoey

Kahraman köpek Zoey

Zoey minicik bir Chihuahua ve yalnızca bir kaç kilo ağırlığına ve ufacık boyuna karşın o bir kahraman! Evet, Zoey de Colorado’da küçük bir çocuğu ölümcül zehri ile tanınan çıngıraklı yılandan kurtardığı için kahraman ilan edilmiş bir köpek.

3-Katrina

Katrina kasırgasında bir adamı boğulmaktan kurtaran kahraman köpek Katrina

Dünya güzeli siyah Labrador Katrina 2005 yılında Amerika’da 1800’den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Katrina kasırgası sırasında bir adamı yükselen sularda boğulmaktan kurtararak kahraman olmuş.

4-Shana

Yaşlı çifti kurtaran kahraman köpek Shana

Kurt-Alman Kurdu melezi olan Shana Eve ve Norman Fertig isimli yaşlı çifti bir kar fırtınası sırasında ölümden kurtararak kahraman bir köpek olmuş, kahraman olmakla da kalmayıp bunun için ödül de almış.

5-Maya

Kahraman Pitbull Maya

Maya isimli bu tatlı Pitbull köpek sahibi Angela Marcelino’yu sapık bir adamın saldırısından kurtararak kahraman olmuş bir köpek ve aynı zamanda 2008 yılında “Yılın köpeği” ödülünü de almış bu sayede. Yeri gelmişken Pitbull köpeklere canavar muamelesi yapanlara da kapak olsun dünya tatlısı Maya’cığın kahramanlığı. Tabi ki dünyanın farklı yerlerinde bunlardan başka binlerce kahraman köpek var ve aslında köpeklerin en büyük kahramanlığı insanların onlar için yaşanmaz hale getirdiği bu dünyada hala hayatta kalabiliyor olmaları…

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir