Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / İnsandan Kediye Bit Geçer Mi?

İnsandan Kediye Bit Geçer Mi?

İnsanların en büyük sorunlarından biri kedilerden kendilerine pire geçip geçmediği, oysa bu büyük soruna obsesif şekilde takılmış olan insanlar kendilerini her türlü parazitten azade sanıyor olabilirler ancak kendileri de birçok parazit taşıyabiliyorlar.

Bu girişten sonra yazımızı 80’li yıllarda çocuk olanların gayet net hatırlayacağı o ünlü tekerleme ile açalım;

“Ahırda at Michael Knight

Arabası Kitt kendisi bit”

Madem ki kendisi bitmiş o halde insandan kediye bit geçer mi sorusunu en doğru Michael Knight yanıtlayabilir diyor ve kendisi ile bu konuda yaptığımız harika söyleşiye geçiyoruz.

UH: Merhaba Michael, öncelikle bit olmak nasıl bir duygu bizlerle bunu paylaşır mısın?

MK: Bit olmak gerçekten çok fantastik, insanların kafasında takılıyor ve kan emiyoruz, bunun kötü olduğunu en azından bizler açısından söylemek mümkün değil, tabi ki daha iyisi de olabilirdi ama olayımız bu ne yapalım.

UH: Ama insanlar sizden rahatsız oluyor…

MK: Evet, bunun farkındayız ancak bütün doğa ve hayvanlar da insanlardan rahatsız oluyor, biz bitler de buna dahiliz. Şahsen eğer insanın kafasında yaşamak zorunda olmasam bir insanla kesinlikle muhatap olmam.

UH: Peki Maykıl, hayvan severler arasında sizin insanlardan kedilere geçeceğiniz inanışı var, bu doğru mu? Yani insandan kediye bit geçer mi?

MK: Ah Ukala, ne kadar naif ve tatlısın! Biz bitler birçok memelide yaşarız ancak insan bitleri kediye geçmezler, gerçi bana kalsa kediyi tercih ederim ama olmuyor işte, o pis yağlı saçlara mahkumum.

UH: Bir de sokaklarda falan görüyoruz kedi sevmeye çalışan çocuklarına “aman dokunma bit geçer!” diye bağıran ebeveynleri, kediden insana bit geçer mi Maykıl?

MK: Ukalacığım, kediden insana bit geçmesi için bizim kedilerin üstünde yaşamamız gerekir, oysaki bizler kedilerde yaşamıyoruz. Yukarıda ne dedim ben sana? Sen beni dinlemiyor musun? Seçme şansım olsa kedide yaşardım dedim ama yok! God damn! Ne yazık ki kedilerde yaşayamıyoruz dolayısıyla kedilerden insana bit geçmesi olası değil.

UH: Yani insandan kedilere bit geçmiyor, peki kedilerden insanlara pire geçer mi? Pire de her ne kadar sizden farklı bir canlı olsa da tanışlığın vardır diye düşünüyoruz.

MK: Pireleri tabi ki tanıyorum, kendilerini pek de sevmem gerçi ama kedilerden insanlara pire geçtiği pirelere atılan bir iftira. Bir kere kedilerin vücut ısısı insanlardan yüksektir ayrıca kedilerin pirelerin saklanmasını sağlayan tüyleri vardır. Pire salak mı hem daha soğuk hem de saklanamayıp cascavlak açıkta kalacağı insan vücudunda yaşasın? Pireler insan vücuduna atlayabilir ama kalıcı olmaz, yani kediden insana pire geçmez.

UH: Yani diyorsun ki biz hiç birimiz başkalarına geçmeyiz…

MK: Bir nevi öyle diyorum, bitler kedilere, pireler de insana geçmez. Herkesin asalağı kendine yahu! Benim insanıma göz dikecek pireyi yakarım!

UH: Çok teşekkür ediyoruz, Kitt’e de selamlar.

NOT: YAZIDAKİ BİLGİLER ESPRİLİ BİR KURGU VE DİLLE ANLATILMIŞ OLSA DA HEPSİ GERÇEKTİR! NE İNSANDAN KEDİYE BİT, NE DE KEDİDEN İNSANA BİT YA DA PİRE GEÇMEZ!!!

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir