Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Miyavlayan / İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Baş Fare Yakalayıcısı Kedi Palmerston

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Baş Fare Yakalayıcısı Kedi Palmerston

Sizi bir bakanlık kedisi ile tanıştıracağız; Palmerston. Kendisi bir siyah-beyaz sokak kedisi ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın “baş fare yakalayıcısı” olarak oldukça önemli bir görevin başında. Bu arada koskoca İngiltere’nin dışişleri bakanlığında fare olması da apayrı bir hikaye, gözümüzden kaçtı sanmayın :).

baş fare yakalayıcı kedi

İşte karşınızda Palmerston! Kendisi her ne kadar fare yakalamaktan sorumluysa da gelen haberler tatlı kedinin dış işleri bakanının odasında fink attığı yönünde.

Casusluk ile suçlandı!

Palmerston

Dışişleri bakanı ile çok içli dışlı oluşu ve odasından çıkmaması Palmerston’un casusluk ile suçlanmasına neden olmuş! Evet, yanlış okumadınız, yukarıda fotoğrafını gördüğünüz şeker kedinin ajan olduğunu iddia edenler var!

Dışişleri bakanı onu savundu!

Palmerston (3)

Hakkında casus olabileceği yönünde saçma haberler çıksa da İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond bu iddiaları kesin bir dille yalanlayıp Palmerston‘un tüm kontrollerinin yapıldığını ve kesinlikle bir casus olmadığını söyledi.

3 fare yakalamış bile!

Palmerston (4)

Palmerston casuslukla suçlanadursun “baş fare yakalayıcı“lık görevini de büyük bir başarı ile ifa etmeye başlamış bile ve şimdiden 3 fare yakalamış…

Bu arada dünyanın en çok fare yakalayan kedisi yazımıza da göz atmadan gitmeyin sakın 🙂 .

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir