Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / İDO Yine Köpek Öldürdü

İDO Yine Köpek Öldürdü

İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) görevlisinin elinden denize düşürdüğü köpek öldü.

‘Belis’ isimli köpek. (Fotoğraf: DHA)

İstanbul’da yaşayan 17 yaşındaki Şeyma Kaya, 10 Temmuz’da Yenikapı’dan saat 10.30’da Avşa’ya hareket eden ‘Burak Reis 3’ adlı deniz otobüsüne bindi.

Kaya, taşıma kutusundaki Pug cinsi üç aylık ‘Belis’ isimli köpeğini görevlilerin ısrarı üzerine bavulların bırakıldığı bölüme koydu. Yolculuğun ardından köpeğini almak için ilgili bölüme giden Kaya, “Denize köpek düştü, boğuluyor” seslerini duydu.

Kaya, deniz düşenin kendi köpeği olduğunu görünce “Ben size demedim mi köpeğimi yanıma alayım!” diye bağırdı

Sudan kutuyla birlikte çıkarılan köpeğin yuttuğu suların çıkarılması için uğraşıldı. Avşa’daki veteriner de köpeği kurtaramadı. Veteriner, köpeğin boğularak öldüğünü raporladı.

Kaya ile annesi Mutlu Yiğit, jandarmaya giderek İDO’dan şikyetçi oldu. Dilekçeye veteriner raporu da eklendi.

Anne Yiğit, köpeğin ölümüyle ilgili ihmali bulunanlara dava açacaklarını belirterek, “Jandarmada ifade verirken görevliler İDO’yu aradılar. Onlardan bilgi aldılar. Daha sonra konuştukları kişi özür dilemek için bizimle görüşmek istediğini söyledi. Ben ise ‘Ölümün özürü olmaz’ diyerek konuşmayı kabul etmedim. Köpeğimizi Avşa’ya defnettik. Tatilimiz ise zehir oldu” diye konuştu.

Kaya da şunları söyledi: “Bavulların rahat taşınması için görevli köpeğimi diğer arkadaşına vermiş. O da denize düşürdü. Bu işin peşini bırakmayacağız.”

İDO’da geçen ay da köpeklere ayrılan bölüme konulan köpek ölmüştü.

Kaynak: diken.com.tr

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir