Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Her Kedi Sahibinin Anlamını Bilmesi Gereken 5 Kedi Kulak Hareketi

Her Kedi Sahibinin Anlamını Bilmesi Gereken 5 Kedi Kulak Hareketi

Kediler her zaman söylediğimiz gibi birer iletişim gurusudur, onlar hem diğer kediler ve hayvanlarla hem de bizlerle harika şekilde iletişim kurarlar. Ancak kediler iletişim kurma konusunda her ne kadar başarılı olsalar da onlarla gerçek bir iletişim kurabilmemiz için bizlerinde onların ne dediğini anlamamız gerekir ve bunun yoluysa tabi ki kedilerin miyavlamalarının, çıkarttıkları diğer seslerin ve en önemlisi de beden dillerinde kullandıkları hareketlern ne anlama geldiğini bilmekten geçer. Kedilerde beden dili en etkili iletişim aracıdır ve pisiler bunun için en çok da kulaklarını kullanırlar. Kedilerin kulak hareketleri bizlere içinde bulundukları ruh hali ile ilgili açık ve net bilgiler verir. İşte kedilerin kulak hareketleri ne anlatır sorusunun yanıtları.

1-KEDİNİZ RAHATSA…

kedilerin kulak hareketleri

Kediler rahat olduklarında kulakları düz şekilde durur. Yani karşısına geçip baktığınızda kafasından düz çıkmış gibi görünür. Bazen hafifçe yana doğru da eğebilirler kulaklarını rahat hissettiklerinde.

2-ETRAFTA DİKKATİNİ ÇEKEN BİR ŞEY VARSA YA DA MERAKLI DURUMDAYSA…

kedilerde-kulak-hareketlerinin-anlamı

Kedi demek merak demektir! Hatta merak kediyi öldürür şeklinde hemen hemen dünyanın her yerinde fazla meraklı olmanın zararını anlatmak için kullanılan bir deyim bile vardır. Evet, kedilerin meraklı olduğunu ya da etraftaki bir şeyin dikkatlerini çektiğini anlamak için de kulaklarına bakmak yeterlidir. Meraklanan kedinin kulakları dik ve ileriye dönük olur. Ayrıca sesin geldiği ya da ilgisini çeken hareketin olduğu yöne bağlı olarak dik ve yana dönük de olabilir.

3-SİNİRLİ YA DA KORKMUŞSA…

kedilerin-kulak-hareketleri-2

Kediler sevimli ve tatlı canlılardır ancak bu onların sinirlenmediği ya da korkmadığı anlamına gelmez. Korkan ya da sinirlenen kediler kulaklarını arkaya yatırır ve kafalarına yapıştırırlar. Aslında bunun altında yatan neden kedinin olası bir kavga durumunda kulaklarını korumak istemesidir.

4-SALDIRMAYA HAZIRLANIYORSA…

sinirli kedi

Kediniz yine kulaklarını indirmiş ve yana doğru yatırmışsa bu çok sinirli olduğunu ve eğer biraz daha üstüne gidilirse saldırıya geçeceğini gösterir. Yukarıdaki pozisyonu almış bir kediye yaklaşmamak en doğrusudur!

5-ŞAŞKIN YA DA KARARSIZSA…

şaşkın kedi

Kediler bazı durumlar karşısında şaşırabilir ya da kararsız kalabilirler ve işte böyle durumlarda kulakları da kararsızlıklarını belli edecek bir şekil alır. Bir an dikken bir an yana yatabilir ve kediler kararsızken genellikle kulakları hareketli olur.

Kedileri anlamanın 4 yolu yazımıza da bakmadan geçmeyin 🙂 .

Ayrıca bakınız

İş Adamı Kediyi Sopayla Dövdü

Bahçelievler’de tekstilci işadamı Hakan G.’nin evinde kediyi sopayla defalarca dövmesi cep telefonu kamerasına yansıdı. İnsanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir