Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Hayvan Sever Camiasının “Hansel ve Gratel” Masalını Yazan Şekerleme Kraliçesi Melis C.

Hayvan Sever Camiasının “Hansel ve Gratel” Masalını Yazan Şekerleme Kraliçesi Melis C.

Ülkemizde hayvanların, özellikle de sokak hayvanlarının içinde bulunduğu yaşam koşulları ortada ve bu hayvanların hayatta kalmasını sağlamak, yaşam koşullarını iyileştirmek için hem bireyler hem de sivil toplum kuruluşları, dernekler çalışıyorlar. Ancak ne yazık ki her hayvan sever görünenin gerçekten hayvan sever olduğunu söylemek zor, hatta imkansız, zira “hayvanlara yardım için” kandırmacası ile iyi niyetli hayvan dostlarından para toplayan ve bunu hayvanlar için kullanmayan ya da hayvanlar için ürün satıyorum diyerek duyguları sömüren ama ürün falan teslim etmeyen kötü niyetli insanlar  hayvan sever camiasında deyim yerindeyse fink atıyor, yazımızın konusu olan Melis C. de bunlardan biri.

“Hayvanlar için Çerkesin elinden”

Melis C. “Hem bir çerkesin elinden 👩🏼‍🍳 lezzetli bir kahvaltılığınız olur, hem de bir hayata dokunursunuz.
Vegan, cevizli, mis gibi Ayvalık zeytinyağlı acılı ve acısız acuka satıyorum.
Net 360 gr kavanoz 20 TL bağışınız karşılığı,
Kargo sabit 5 TL
100 TL üzeri ücretsiz
Karşılıksız bir şey istemiyorum
Toplanan tüm tutarı, masrafı düşmeden borçlara aktaracağım.
Dileyene fiş veya fatura, dileyene makbuz kesebilirim.
Gece gündüz çalışıyorum, kendi çocuklarımla parka gidecek bile vaktim yok, mutfaktan çıkmıyorum ama yetişemiyorum. 😞
Hastalar ve pansiyon borcu bitmiyor.
Bir lokma kedi ve köpek mamamız yok.
Belki bağışlarınıza sebep olur dedim.
Bırakmayacağım, yılmayacağım ama minicik bir destek verin. ” diyerek hayvan dostlarından “karşılıksız bir şey istemiyorum” vurgusu ile yardım istiyor.

Fatura keserim, bağış makbuzu veririm diyor ama ürün falan yollamıyor!

Melis C. sürekli “şu kadar borcum var, bu kadar borcum var, hayvanlar için ürün satın alın” konulu postlar paylaşıyor, insanları da bu postlara etiketleyerek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor.

 

Duygu sömürüsünün bini bin para!

Melis C. aralıksız olarak para istediği, daha doğrusu “hayvanlar yararına benden ürün alın” temalı, duygu sömürüsünün bininin bir para olduğu paylaşımlar yapıyor!

İnanıp da para yollayan yandı!

Elbette bu paylaşımlara insanlar kayıtsız kalmıyor ama ne ürün yollanıyor ne de para iadesi yapılıyor. Ürünler nerede, neden gelmedi diye sorulan sorulara karşı gayet rahat yalan söylüyor, “bugün paket göndereceğim diye uğraşıyorum” diyor, hemen arkasından da çıkan paketi iade edersin diyor, ne dediğini anlamak zor olsa da yalan söylediğini ve daha da önemlisi insanları “hayvanlar yararına” diye kandırarak aldığı paranın karşılığını vermeyip oyalama taktiğine başvurduğunu anlamak pek de zor değil!

 

Ürün yollamayıp parayı geri göndermek için hesap numarası istiyor

 

Artan tutar var onu sana yollamak istiyorum diyor lakin kendisinden alışveriş edildiğini iddia etmesine karşın ne ürün var ortada ne bir şey! Ne ürün geliyor ne para ve Melis C. oyalamaya devam ediyor. 

Hayvan dostları isyan ediyor!

Melis C’nin alenen hayvanları kullanarak ürün satıyorum deyip para alması ve ürün yollamadığı gibi parayı da iade etmemesi gerçek hayvan dostlarını da isyan ettiriyor! Hayvan severler Melis C.’ye isyan ediyor ancak kendisi tüm bu isyanları inanılmaz bir şekilde cevaplandırmadığı gibi kalpler bırakıyor! Yani kandırarak paralarını aldığı hayvan dostları ile bir de resmen alay ediyor!

Hayvan severler soruyor ancak Melis C. asla cevap vermiyor!

Hayvan severler ısrarla olayı sorguluyor ancak Melis C. kalp bırakıp beğenmekten başka hiç bir şey yapmıyor.

“CANLARA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAYA NE HAKKINIZ VAR?”

Bir hayvan sever olayın esas can alıcı noktasına parmak basıyor; “Hala bir açıklama yapmamış olmanız akıllara durgunluk verici. Siz ve sizin gibiler yüzünden insanların hayvanseverlere inancı kalmıyor. Sizin canlara bu kötülüğü yapmaya ne hakkınız var . Birde yaptığınızdan gururlanır bir tavrınız var demek ki çok profesyonel bir dolandırıcısınız. Utanma arlanma sıkılma falan yok direk gurur.” diyor. Evet, Melis C. gerçekten sizin gibiler kendilerinde canlara bu kötülüğü yapma hakkını nereden buluyor anlamak mümkün değil!

İşte Melis C. tam da bu şekilde hayvan sever camiasının Hansel ve Gratel masalını yazıyor, Hansel ve Gratel’deki kötü cadı nasıl ki çocukları şekerle kandırıyorsa Melis C. de hayvan severleri “hayvanlar yararına şeker, çikolata satıyorum” diyerek kandırıyor ve paraları alıyor ancak ürün falan vermiyor. Peki, bu korkunç masaldan en büyük zararı kim görüyor? Tabi ki hayvanlar! Çünkü bir hayvan severin de dediği gibi Melis C. ve Melis C. gibiler tarafından güveni zedelenen insanlar gerçekten ihtiyacı olan hayvanlara ve hayvan dostlarına yardım etmekten vazgeçiyor. Melis C. kesesini doldururken hayvanlar aç kalıyor, Melis C.’nin güvenini zedelediği insanlar hayvanlara yardım etmiyor ama o hayvanları kullanarak kendi masalını yazıp keyfine bakmaya devam ediyor…

 

.

Ayrıca bakınız

Cinayetlerine Hayvanları Öldürerek Başlamış 10 Seri Katil

Uzmanlar yıllardır “hayvan öldürenler bir gün insan da öldürür!” diyorlar ancak ülkemizde hala bu gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir