Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Hayatınıza bir smokinli kedi katmanız için 5 geçerli neden

Hayatınıza bir smokinli kedi katmanız için 5 geçerli neden

Kedilerin dünyanın en muhteşem canlılarından biri olduğu konusunda sanıyorum hepimiz hemfikiriz. Bize göre tabi ki bütün kediler harikalar ancak bu bazı kedilerin kendilerine has özellikleri olduğu gerçeğini görmezden gelmemizi de gerektirmiyor. Her bir kediye tek tek methiyeler düzebiliriz, hatta abartıp aşka gelip şiir bile yazabiliriz aslında 🙂 . Ama yazımızın konusu sokaklarda her gün karşımıza çıkan siyah beyaz kediler ya da diğer ismi ile smokinli kedi. Bir ırk olmadığı yani melez olduğu için hakkında pek fazla yazılıp çizilmeyen bu kediler aslında kediler aleminin en özel ve tatlı elemanlarından biri ve ukalahayvan.com olarak tabi ki smokinli kedileri es geçmemiz düşünülemezdi! İşte siyah beyaz kedilerin özellikleri, ancak şunu söyleyelim; bu yazıyı okuduktan sonra artık sokakta yanınızdan geçen bir smokinli kediye eskisi gibi ilgisiz kalamayacaksınız ve muhtemelen karşınıza çıkan ilk smokinli kediyi ailenizin yeni üyesi yapacaksınız! Yazımızın bir sürü siyah beyaz kediyi sıcak bir yuvaya kavuşturması dileğiyle konuya dalıyoruz 🙂 .

1-Smokinli kediler çok zekidir!

smokinli-kedi

En zeki kedi ırkları yazımızda da uzun uzadıya bahsettiğimiz gibi her kedi zekidir, ırkı ne olursa olsun! Ancak yapılan araştırmalar ortalama bir smokinli kedinin diğer kedilerden tam 200 kat daha zeki olduğunu gösteriyor! Bu gerçekten inanılmaz bir oran, ama hayatını bir tuxedo kedi ile paylaşanlara sorduğunuzda emin olun kedilerinin ne kadar zeki olduğunu anlata anlata bitiremeyeceklerdir.

2- Smokinli kedi yüzücüdür

smokinli-kedi-2

Kediler sudan hoşlanmazlar bu hemen hemen her kedi için geçerlidir, smokinli kedi hariç! Siyah beyaz kediler kedi dünyasının sudan en çok hoşlanan ve hatta yüzmeyi seven üyelerinden biridir! Not: Bu tabi ki her smokinli kedinin ille de yüzmeye bayılacağı anlamına gelmez! Yani eğer bir smokinli kedi dostunuz varsa ve kendi isteyerek suya girmiyorsa onu kesinlikle zorlamamalısınız!

3- Smokinli kedi şans getirir!

smokinli-kedi-3

Eski Mısır’da tapınılan tuxedo kedi bugün de dünyanın en şanslı kedilerinden biri. Yapılan istatistiklere göre kedi besleyen ve piyangodan büyük ikramiye kazanan talihlilerin çoğunun kedisi smokin kedi! Yani siyah beyaz kediler sadece kendileri şanslı değil onları hayatlarına katanları da şanslı hale getiriyorlar. Bu arada bir kedi ile birlikte yaşamak zaten büyük ikramiye kazanmaktır!

4- Nerede deha orada tuxedo!

smokinli-kedi-4

Kediler aleminin bu özel üyelerine nasıl ki bizler kayıtsız kalamıyorsak dünyanın gelmiş geçmiş en büyük dahileri de kayıtsız kalamamışlar ve hayatlarını siyah beyaz kediler ile geçirmişler. Tuxedo kedi besleyen dahilerden bir kaçı arasında İngiliz edebiyatı denilince akla gelen ilk isim olan William Shakespeare, yer çekimini bulan Isaac Newton sayılabilir. Yani siyah beyaz kediler her zaman insanların başını döndürmeyi ve en özel insanların yanı başında yaşamayı hem de hiç uğraşmadan başarabilen canlılar.

5- En iyi gören kedi tuxedo!

smokinli-kedi-5

Siyah beyaz kedilerin özellikleri anlatmakla bitecek gibi görünmese de geldik listemizin son maddesine; bu kediler dünyanın en iyi gören kedisi unvanını da patilerinde tutuyorlar. Tuxedo kedi diğer kedilere kıyasla çok daha keskin bir görüş yeteneğine sahip. Ayrıca ilginç bir bilgiyi daha paylaşalım sizinle; bu kedilerin çoğu gözleri açık olarak doğuyorlar!

Yazımızı bitirirken ister tuxedo olsun ister sarman, ister tekir her kedinin eşsiz olduğunun ve dünya üzerindeki tüm kedilerin sevilmeyi sonuna kadar hak ettiklerinin de altını çizmeden geçmeyelim.

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

6 Yorumlar

  1. İrem İşbilen

    Ben 2 ay önce sokaktan bir kedi sahiplendim siyah beyaz şimdi o kadar mutluyumki onu aldığıma

  2. Evimde 2 aylık smokin erkek kedi besliyorum 💜

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir